Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec: I Memoriał im. Mariana Mikołajczuka w piłce siatkowej mężczyzn (film) (galeria)

17 września na hali sportowej ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się I Memoriał im. Mariana Mikołajczuka w piłce siatkowej mężczyzn. W turnieju udział wzięły trzy zespoły: ENEA KKS Kozienice, UKS Trójka Międzyrzec Podlaski oraz PSG KPS Siedlce II.

Turniej otworzył zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk, który przypomniał postać Mariana Mikołajczuka, wieloletniego nauczyciela i dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskimi oraz trenera klubu UKS Trójka Międzyrzec Podlaski.  

W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli wiceprzewodniczący Rady Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Bernat, wicedyrektor ZPO nr 3 Katarzyna Miłaszewska oraz członkowie rodziny Mariana Mikołajczuka. – Byłem delikatnym inspiratorem tego, że Marian znalazł się na AWF-ie, dlatego że ja, jako absolwent tej uczelni i poznając jego siostrę, znalazłem się w Międzyrzecu Podlaskim. To był 1978 rok. Marian wybrał się na studia do Białej. Pierwsze lata, podobnie jak ja, spędził na wsi w Kożuszkach, później przeniósł się do „Jedynki” i to była jego szkoła. Wtedy jeszcze nie było „Trójki”. Był nauczycielem w-f z pasją. Z chwilą, gdy powstała ZPO nr 3, przeniósł się tutaj. Później dyrektorem szkoły został Artur Grzyb i powstały prawdziwe klasy sportowe. I tak narodziła się tu siatkówka, którą tworzyli głównie Marian i Zbyszek Bernat – wspomina Kazimierz Mróz, szwagier Mariana Mikołajczuka. – Pracowałem w tym czasie w szkole nr 2. Tu była siatkówka, więc my przerzuciliśmy się na koszykówkę. 

Inicjatorem memoriału był Wojciech Więckowski, przyjaciel Mariana Mikołajczuka. 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce UKS Trójka Międzyrzec Podlaski
II miejsce ENEA KKS Kozienice
III miejsce PSG KPS Siedlce

Wręczenia nagród dokonali dyrektor MOSiR Arkadiusz Myszka oraz radny Miasta Międzyrzec Podlaski Konrad Karwowski.


fot. UKS Trójka Międzyrzec Podlaski

Ten memoriał dla nas, jako dla rodziny, jest upamiętnieniem Mariana. To pamięć o człowieku, który pokazał się jako osoba niekonfliktowa, z pasją do sportu, można z nim było godzinami siedzieć i rozmawiać o siatkówce. To fajnie, że organizatorzy pamiętają o nim – podkreśla Kazimierz Mróz.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski, UKS Trójka Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk, UKS Trójka Międzyrzec Podlaski
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama