Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zamiast warzyw uprawiał konopie

Kryminalni terespolskiego komisariatu ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Rośliny w różnej fazie wzrostu wysadzone były w foliowym tunelu oraz na terenie jednej z posesji w gminie Tuczna. Niektóre z nich sięgały niemal 2 metrów wysokości. 38-letni mieszkaniec posesji usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór Policji. Za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci powiatu bialskiego cały czas prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem pracy funkcjonariuszy terespolskiego komisariatu jest ujawnienie nielegalnej uprawy konopi. Przed weekendem kryminalni weszli na teren jednej z posesji w gminie Tuczna. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że zamieszkujący ją 38-latek może uprawiać konopie indyjskie. Na miejscu potwierdzili tą informacje.

W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili 11 roślin w różnej fazie wzrostu. Niektóre z nich sięgały niemal 2 metrów wysokości. Rośliny wysadzone były w foliowym tunelu oraz na terenie posesji. Zostały one zabezpieczone natomiast 38-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wobec 38-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama