Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Skórzec: Spartakiada już 16 września

Termin wydarzenia: 16 września 2022
, godz. 10:30
Osoby z niepełnosprawnościami z 11 placówek spotkają się 16 września 2022 r. o godz. 10:30 w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Siedleckiej 9 w Skórcu, aby wziąć udział w VII Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2022”. Organizatorzy stawiają na rehabilitację nie tylko ruchową, ale przede wszystkim społeczną i wzajemną integrację.

Imprezę organizują: Uczniowski Klub Sportowy „Naprzód” Skórzec wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Skórcu – jednostką Caritas Diecezji Siedleckiej.

W Skórcu zgromadzą się placówki Caritas realizujące zadania dla osób niepełnosprawnych: Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej. Ich uczestnicy będą integrować się z uczniami z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skórcu.

Spartakiada od początku cieszy się sporym zainteresowaniem osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Z założenia wydarzenie ma rehabilitować ruchowo i społecznie, integrować i uczyć zdrowej rywalizacji. O ile pogoda pozwala, zawody sportowe odbywają się na świeżym powietrzu. Wśród dyscyplin sportowych przewidziano: rzut piłką, kółkiem ringowym do celu, zbijanie kręgli.

Jest to impreza cykliczna i bardzo ważna dla naszych podopiecznych. Daje mnóstwo wrażeń i pozostawia wiele wspomnień – mówi Beata Mańkowska, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu.

Każdy z uczestników otrzyma na koniec pamiątkowy medal, a drużyna – puchar i dyplom.

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama