Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zatrzymany do szeregu oszustw metodą na policjanta

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw „na policjanta”. Do zdarzeń dochodziło od końca sierpnia na terenie miasta. Sprawca odebrał od pokrzywdzonych kwotę niemal 160 tysięcy złotych. 25-latek został tymczasowo aresztowany. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do zdarzeń dochodziło od sierpnia br. na terenie Białej Podlaskiej. Oszust dzwoniąc na telefony stacjonarne seniorów lekko modyfikując informacje przekonywał, że ich pieniądze są zagrożone kradzieżą. By temu zapobiec pokrzywdzeni mieli przekazać gotówkę, która miała zostać sfotografowana i zabezpieczona do celów procesowych. Bądź też informował, że pracownicy banku chcą wziąć kredyt na dane seniorów. W każdym przypadku niezbędne było przekazanie gotówki.

Sprawca odebrał łącznie od pokrzywdzonych kwotę niemal 160 tysięcy złotych. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy realizujący czynności w tych sprawach skrupulatnie gromadzili i weryfikowali wszystkie informacje. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzny, podejrzanego o odbieranie gotówki od seniorów.

Podczas wspólnych działań z policjantami międzyrzeckiego komisariatu mężczyzna został zatrzymany na krajowej dwójce. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w miejscowości Wysokie. 25-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, wyjechał już z miasta i zupełnie nie spodziewał się zatrzymania.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu skąd został doprowadzony do bialskiej prokuratury. Podejrzany jest o szereg oszustw oraz usiłowanie, do którego doszło w dzień zatrzymania. Wówczas sprawca namówił seniora do wypłaty 19 tysięcy złotych. W tym przypadku nie doszło do przekazania gotówki, z uwagi na reakcję członka rodziny.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności ze przestępstwa przeciwko mieniu.

Za powyższe przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę. Sprawa ma charakter rozwojowy.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama