Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Święto Plonów (film) (galeria)

Wójt gminy Janów Podlaski - Leszek Chwedczuk, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim - dyrektor Renata Kaczmarek, zaprosili mieszkańców do uczestnictwa w gminnych uroczystościach Święta Plonów, które miały miejsce w dniu 28 sierpnia.

Wydarzenie zainaugurowała msza święta w intencji rolników w Bazylice Mniejszej w Janowie Podlaskim. Po mszy na skwerze w Janowie Podlaskim odbył się festyn rodzinny, w którego programie znalazły się m.in. koncert zespołu ludowego „Pawłowianki”, liczne atrakcje dla dzieci oraz możliwość obejrzenia stoisk wystawienniczych. – Dzisiejsze święto to święto rolników i to wam składam szczególne podziękowanie za olbrzymi trud pracy, który wkładacie po to, żebyśmy się mogli cieszyć chlebem na naszych stołach – mówił wójt Leszek Chwedczuk.

W trakcie uroczystości nie zabrakło tradycyjnych elementów dożynkowych łącznie z podzieleniem chleba pomiędzy wszystkich uczestników Święta Plonów. – Częstujemy chlebem i czymś do chleba, naszym produktem regionalnym, którym są smalec i kiszony ogórek – zachęcała do degustacji swojskiego przysmaku dyrektor GOK Renata Kaczmarek.

 

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
film: Mariusz Maksymiuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama