Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sport: Złoto dla Polski na Mistrzostwach Świata w Korfballu Plażowym. W drużynie mieszkaniec Sosnówki!

W dniach 19-20 sierpnia w Maroko, w miejscowości Nador odbyły się Mistrzostwa Świata w Korfballu Plażowym, w których złoty medal wywalczyła drużyna z Polski. W składzie zagrał mieszkaniec gminy Sosnówka - Jędrzej Masztaleruk.

Polska pokonała w finale Portugalię (13:5). Do tej pory Portugalia była najwyżej notowanym krajem w odmianie plażowej i uznawana za faworyta w konfrontacji z reprezentacją Polski. Jednak już początek meczu zaskoczył wszystkich kibiców. Polska była niesamowicie skuteczna i dzięki mocnym zbiórkom i szybkim atakom zdobyła wyraźną przewagę w pierwszej fazie meczu. Portugalia już po pierwszych minutach przegrywała 0:5, a kolejne skuteczne akcje Polaków pozwoliły na odniesienie spektakularnego zwycięstwa.

Co ciekawe, do finału Polska awansowała, pokonując Belgię, drugiego, obok Portugalii faworyta do tytułu mistrzowskiego. Niesamowicie wymagający mecz zakończył się wynikiem 6:6 i został rozstrzygnięty złotym golem, który padł łupem Polaków – a dokładnie Natalii Klimczyk (mieszkanka woj. Łódzkiego).

Warto wspomnieć także o pojedynku Polaków z Węgrami. Emocje w tym starciu były zbliżone do pojedynku sprzed 4 lat, a walka trwała do ostatniego gwizdka. Przy stanie 4:3, na 10 sekund do końca meczu Węgrom odgwizdano rzut karny, jednak nie wykorzystali oni swojej szansy na wyrównanie wyniku.

W trakcie marokańskiego turnieju trybuny przepełnione były widzami, a energetyzująca muzyka nawet podczas meczów podkręcała całą atmosferę. Kapitan naszej reprezentacji – Tamara Siemeniuk otrzymała tytuł królowej strzelców imprezy (22 kosze).

Na turnieju ogłoszony został również organizator przyszłych mistrzostw Europy w korfballu plażowym. Jak się okazało, możliwość organizacji tego wielkiego turnieju przypadł Polsce, a miastem zmagań będzie Wrocław.

W składzie aktualnych mistrzów znaleźli się: Natalia Klimczyk ( LUKS OLYMPIC Słupia), Izabela Kołodziejczyk, Marcin Nowak, Kamil Nowacki (wszyscy z drużyny AZS Balluff Wrocław), Tamara Siemieniuk (C), Jędrzej Masztaleruk (oboje MKS Marcovia Marki Korfball). Trenerem kadry seniorów jest Maciej Żak.

Wyniki (pierwsze 5 miejsc):

1. – Polska (Złoty medal)

2. – Portugalia (Srebrny medal)

3. – Belgia (Brązowy medal)

4. – Węgry

5. – Holandia

Korfball, to w Polsce coraz bardziej popularna gra zespołowa, która pochodzi z Holandii. Jej zasady są proste, drużyny składające się z 8 graczy: 4 kobiet i 4 mężczyzn mają za zadanie trafić do kosza (bez tablicy) zawieszonego na wysokości 3,5 m. Boisko o wymiarach 40x20m podzielone jest na 2 strefy: ataku i obrony. Zwycięża drużyna, która zdobyła większą liczbę punktów za trafienia.

Niestety w powiecie bialskim obecnie nie ma klubu w tej dyscyplinie. Wcześniej czynna była sekcja korfballu w klubie Hetman Sosnówka, TOP 54 Biała Podlaska oraz na bialskim AWF-ie.

Źródło / zdjęcia: korfball.sport / Jędrzej Masztaleruk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama