Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kodeń: Rajd Nordic Walking „Zostań z Bugiem” (film) (galeria)

Fundacja BezMiar w partnerstwie z Gminą Kodeń zaprosiła amatorów aktywnego spędzania czasu na Rajd Nordic Walking „Zostań z Bugiem”, który odbył się 21 sierpnia w Kodniu, towarzysząc odbywającemu się tam tego dnia Jarmarkowi Sapieżyńskiemu.

Uczestnicy cyklu 13 imprez sportowych pod wspólnym hasłem Nordikiada, która tym razem miała swoją odsłonę w Kodniu, wyruszyli z terenu boiska Zespołu Placówek Oświatowych w dwie trasy, do wyboru był dystans 5 i 10 kilometrów wiodących przez malownicze tereny miejscowości.

Dziś po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Kodniu rajd nordic walking w ramach Nordikiady obejmującej całą Lubelszczyznę. Rajd odbywa się jako impreza towarzysząca Jarmarku Sapieżyńskiego – wyjaśnia Elżbieta Krawczyk z Fundacji BezMiar. – Mamy trzynaście etapów Nordikiady, przed nami rajd w Puławach, z których pochodzimy, potem w Kazimierzu Dolnym, Tomaszowie (gm. Puławy), Parchatce i Dęblinie. W każdym rajdzie mamy około 200 uczestników, dziś jest mniej, być może dlatego, że w Kodniu impreza jest pierwszy raz. Ale to i tak sporo. Bardzo nas to cieszy, bo to znaczy, że ludziom ta forma odpoczynku odpowiada. 

Na dzisiejszy rajd zgłosiło się około 130 uczestników, do wyboru mają trasy około 5 i 10 kilometrowe. To jest rajd, a nie wyścig, więc w super atmosferze można pooglądać piękne nadbużańskie tereny, piękny Kodeń. Wspólnie się bawimy – dodaje współpracownik Fundacji BezMiar Paweł Bieleń, który tego dnia, chcąc podkreślić trwający w Kodniu jarmark wystąpił w stroju szlacheckim. – Pojawiamy się tam, gdzie już jest nordic walking lub gdzie chcemy go zaszczepić, gdzie działają osoby, które chcą się w ten sport i rekreację bawić. Fundacja współpracuje z lokalnymi organizacjami i stowarzyszeniami, żeby rozruszać mieszkańców i pokazać, że nordic walking to nie sport dla emerytów, jak wiele osób uważa. To rekreacja dla każdego, od malucha po starszaka, aktywuje praktycznie wszystkie części ciała, a kijki pomagają w nieobciążaniu stawów. 

W organizację i przebieg imprezy włączyli się czynnie członkowie klubu rekreacyjno-sportowego TKKF Krzna Biała Podlaska, którego instruktorzy przeprowadzili pokaz i naukę prawidłowego chodzenia. – Jeśli ktoś jest zainteresowany, to serdecznie zapraszamy, bo podczas rajdów staramy się też nauczyć techniki nordic walking, żeby to nie było tylko przejście, ale żeby uczestnicy poznali technikę i zaczęli nią prawidłowo chodzić – podkreśla Elżbieta Krawczyk. Jak wyjaśnia, jedną z najistotniejszych kwestii jest dobór odpowiedniej długości kijka do wzrostu użytkownika. – Na każdym rajdzie są z nami osobowości nordic walking, które uczą tego, jak tę technikę opanować. Dziś w Kodniu jest z nami dr Krzysztof Piech, który poprowadził rozgrzewkę i uczył techniki na trasie. 

Imprezę uwieńczyło losowanie nagród i wspólny posiłek.

 

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki, Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama