Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Twierdził, że pomoże w zarządzaniu gotówką, w efekcie ukradł oszczędności

Niemal 5 tysięcy straciła 34-latka po rozmowie z oszustem podającym się za „konsultanta firmy inwestycyjnej”. Mężczyzna namówił pokrzywdzoną do zainstalowania zarówno na telefonie jak też laptopie programu do zdalnej obsługi. W efekcie straciła środki znajdujące się na koncie bankowym. Apelujemy by pod żadnym pozorem nie przekazywać danych do kont telefonicznym rozmówcom, a transakcje wykonywać osobiście.

W tym tygodniu do bialskiej komendy zgłosiła się 34-letnia mieszkanka powiatu, która padła ofiarą oszustów. Kobieta oświadczyła, że kilka lat temu podjęła próbę handlu kryptowalutami. Zalogowała się na portalu i co jakiś czas sprawdzała środki na swoim koncie kryptowalutowym. Na początku tego miesiąca skontaktował się z nią mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy pośredniczącej w obrocie środkami pieniężnymi. Mężczyzna twierdził, że pomoże pokrzywdzonej w zarządzaniu zarobioną już kwotą. Podczas kolejnych sprytnie prowadzonych rozmów telefonicznych nieznajomy namówił pokrzywdzoną do zainstalowania na swoim laptopie oraz w telefonie programu do zdalnej obsługi tych urządzeń. Niestety polecił też by kobieta zalogowała się na swoje konto bankowe oraz konto na platformie inwestycyjnej.

Dzięki temu sprawcy przelali pieniądze, które pokrzywdzona posiadała na swoim koncie bankowym. „Zniknęły” też środki z platformy inwestycyjnej. W efekcie kobieta straciła niemal 5 tysięcy złotych. Wówczas sprawę zgłosiła mundurowym. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych. Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować. Transakcje wykonujmy osobiście, nie przekazując haseł czy loginów do swoich kont. Jeżeli osoba podająca się za pracownika banku czy przedstawiciela firmy finansowej prosi o zainstalowanie programu służącego do zdalnej obsługi komputera czy wpisania danych konta należy się rozłączyć. Tylko zachowując czujność możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama