Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Kolejny nietrzeźwy kierowca tira zatrzymany na „krajowej dwójce”

W niedzielę przed północą dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że jadący krajową dwójką kierowca tira może być nietrzeźwy. Z relacji zgłaszającej wynikało, że ciężarówka jedzie całą szerokością drogi. Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci bialskiej prewencji. W miejscowości Sławacinek Nowy mundurowi zauważyli podane w zgłoszeniu auto. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedział 32-letni obywatel Białorusi.

Wówczas potwierdziły się też informacje przekazane przez świadka. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu, natomiast przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że chciał tylko podjechać na najbliższą stację paliw. Teraz o losie amatora jazdy na podwójnym gazie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W przypadku „kierowcy na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającej. Powinna być ona przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama