Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sarnaki: III Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci „Gaducha” (film) (galeria)

W dniach 5-7 sierpnia w gminie Sarnaki odbyła się trzecia edycja Nadbużańskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Gaducha". Przez trzy dni, publiczność miała okazję obejrzeć aż 14 spektakli. 

Jedenaście zespołów teatralnych z całej Polski – łącznie 32 aktorów zaprezentowało w tegorocznej edycji m.in. spektakle lalkowe, musical, pokaz iluzji, teatr improwizacji, teatr cienia, teatr uliczny. Do tego chętni mogli skorzystać z warsztatów artystycznych i zabaw animacyjnych. Warto wspomnieć, że oprócz głównej sceny w Sarnakach, spektakle i warsztaty „Gaduchy” odbyły się również w Mierzwicach i Serpelicach. 

– Uśmiech dziecka, to jest coś wspaniałego, co kochamy i lubimy. Cieszę się niezmiernie, że nasz festiwal coraz bardziej się rozbudowuje. Nie byłoby oczywiście tego wspaniałego festiwalu, gdyby nie dofinansowanie z aż trzech źródeł, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od Marszałka Województwa Mazowieckiego i Gminy Sarnaki – tłumaczy Grzegorz Arasymowicz, wójt gminy Sarnaki.

O idei powstania Nadbużańskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Gaducha” mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach Magdaleny Rudnik: – Chciałam stworzyć wydarzenie wyjątkowe, inne niż festyn czy dni gminy, aby było to coś oryginalnego. Nie chciałam również powtarzać pomysłów innych wydarzeń odbywających się w okolicy, a tych powiązanych z teatrem akurat nie było. Po drugie interesuję się teatrem, od zawsze go lubiłam, jako widz i czynny aktor, więc był to oczywisty wybór. Wybraliśmy teatr dziecięcy, aby edukować już od najmłodszych lat, aby dzieci mogły uczyć się teatru i dowiedzieć się na żywo na czym on polega.

Film: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama