Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Mielnik: XXXI Muzyczne Dialogi nad Bugiem (film) (galeria)

6 sierpnia w amfiteatrze Topolina w Mielniku odbyła się 31. edycja imprezy pn. "Muzyczne Dialogi nad Bugiem". Co roku celem wydarzenia jest prezentacja kultur mniejszości narodowych i etnicznych.

Organizatorzy – wójt Gminy Mielnik oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku zadbali  o ciekawy program atrakcji. Wydarzenie otworzyła ciekawa konferencja popularno-naukowa pt. „Gawędy o Kulturach 2022”. Dalszy ciąg programu odbył się już w amfiteatrze Topolina. Tam na scenie zaprezentowali się: „Mielniczanie” z Mielnika, „Wrzosy” z Wilanowa, „Nowina” z Moszczony Królewskiej, Negev, Inez Cygański Tabor, Szeptucha oraz zespół Haydamaky. Muzyczne atrakcje dopełniła dyskoteka z didżejem. 

Oprócz muzycznych wrażeń, organizatorzy zapewnili również atrakcje towarzyszące, a wśród nich m.in. warsztaty rękodzieła, dmuchane miasteczko, stoiska z gastronomią oraz kiermasz rękodzieła.

– Muzyczne Dialogi, a więc dialog między wszystkimi, mozaika kultur i języków. Tego jednego dnia w roku ściągają do nas wszyscy miłośnicy różnej kultury i dobrej muzyki. Cieszę się, że takie wydarzenie odbywa się właśnie na terenie gminy Mielnik. Jest to nasza tradycja, którą prezentujemy już przez trzy dekady – mówi Marcin Urbański, wójt gminy Mielnik.

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama