Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powiat: Zysk z odsetek bankowych zjadła podwyżka rat kredytów

O 380 tysięcy złotych z odsetek za środki zgromadzone na kontach bankowych mógłby być bogatszy Powiat Bialski po pierwszym półroczu tego roku. Pieniądze zjadła jednak podwyżka stóp procentowych kredytów. Dokładnie tyle samo Powiat Bialski musiał przeznaczyć na zwiększone koszty obsługi długu publicznego.

Dokonano zwiększenia planu dochodów budżetu Powiatu Bialskiego na rok 2022 o kwotę 380 tysięcy zł. Pieniądze pochodzą z tytułu odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych Starostwa w związku ze wzrostem stóp procentowych lokat.

Ponad planowe pieniądze, które mogłyby zostać przeznaczone na wydatki budżetu Powiatu Bialskiego – przykładowo na budowę nowych chodników – skierować musiano jednak na uzupełnienie wydatków obsługi długu publicznego.

380 tysięcy złotych dodatkowych wydatków Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej to kwota uzupełnienia funduszy kierowanych w tym roku na obsługę długu publicznego w związku ze znaczącym wzrostem stóp procentowych – a przez to odsetek rat kredytów.

Po ostatniej aktualizacji budżet Powiatu Bialskiego na rok 2022 po stronie dochodów określono na kwotę prawie 164 mln 670 tys zł. Wydatki budżetu powiatu w tym roku określono na kwotę ponad 185 mln 560 tys zł.
Kwota planowanego deficytu budżetu na rok bieżący – ponad 20 mln 892 tys zł. Pokrycie deficytu rozplanowano poprzez zaciągnięcie kredytu długoterminowego w kwocie ponad 17 mln 920 tys zł, wolnych środków finansowych w kwocie ponad 861 tys zł oraz niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku obrotów bieżących budżetu w kwocie ponad 2 mln 110 tys zł.

Łączna kwota planowanych przychodów budżetu powiatu na rok 2022 wynosi prawie 25 mln 792 tys zł.
Planowane rozchody w formie spłat otrzymanych w latach wcześniejszych krajowych pożyczek i kredytów określono w kwocie ponad 4 mln 899 tys zł

Wydatki inwestycyjne Powiatu Bialskiego na rok 2022 wynoszą po zmianach prawie 52 mln 726 i pół tysiąca złotych.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama