Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Droga Romanów-Czeputka-Motwica-Rozwadówka wkrótce przejdzie remont (film) (galeria)

7 lipca Gmina Sosnówka podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego "Remont i przebudowa drogi w ciągu miejscowości Romanów - Czeputka - Motwica - Rozwadówka" finansowanego środkami z pierwszego rozdania Polskiego Ładu. Z wójtem Marcinem Babkiewiczem rozmawiamy o etapach inwestycji.

Umowa na realizację zadania została podpisana pomiędzy Gminą Sosnówka reprezentowaną przez wójta Marcina Babkiewicza i skarbnika Renatę Tkaczuk a Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Spółka Akcyjna z Białej Podlaskiej.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego „Remont i przebudowa drogi w ciągu miejscowości Romanów – Czeputka – Motwica – Rozwadówka”. Remont tej drogi łączy się z budowanym odcinkiem, co pozwoli uzyskać bezpośrednie połączenie większości miejscowości gminnych. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli swobodnie i bezproblemowo dotrzeć do urzędów, instytucji, kościołów oraz szkół. Znacząco poprawi to jakość i komfort życia mieszkańców gminy Sosnówka.
W ramach zadania wyznaczono prace:
1) remont drogi powiatowej Nr 1093L Romanów – Motwica od km 0+000.00 do km 2+074.00, od km 4+816.00 do km 5+400.97 wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową Nr 1085L. Długość odcinka wynosi 2.658.97 m,
2) remont drogi powiatowej Nr 1084L Stasiówka – Żeszczynka – Motwica od km 11+579.00 do km 15+989.00. Długość odcinka wynosi 4.410 m.
Prace obejmą: wycinkę krzaków, roboty ziemne przy przepustach i poboczach, remont przepustów pod drogą, przełożenie wysokościowe zjazdów, wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni i poboczy, oczyszczenie rowów i wykonanie oznakowania pionowego.
Zgodnie z założeniami projektowymi realizacja zadania przypada w terminie 11 miesięcy od dnia podpisania umowy (inf. BIP UG Sosnówka)

W postępowaniu przetargowym zostały złożone następujące oferty:
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna, Biała Podlaska – 5.155.003,52 zł
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Parczew Spółka Akcyjna, Parczew – 5.799.842,52 zł

Dla przypomnienia – Gmina Sosnówka otrzymała 9.975.000 złotych dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład na realizację dwóch inwestycji:
1. Remont dróg gminnych na terenie Gminy Sosnówka – 4.750.000 zł
2. Remont i przebudowa drogi w ciągu miejscowości Romanów-Czeputka-Motwica-Rozwadówka – 5.225.000 zł

Z wójtem Marcinem Babkiewiczem spotykamy się na krańcu miejscowości Czeputka, na odcinku drogi prowadzącym w kierunku Romanowa. Jak widać, nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia, pełno w niej nierówności, dlatego też podjęto decyzję co do jej przebudowy.

W tle widzimy kolejny rozdział książki, którą piszę. Dziś, 7 lipca, podpisaliśmy z panią skarbnik umowę na remont właśnie tego odcinka od Romanowa do Czeputki. Dalsza część tego remontu będzie przebiegała od cmentarza w Motwicy do Rozwadówki, do rozwidlenia drogi powiatowej z drogą gminną – wyjaśnia wójt Marcin Babkiewicz. – Jest to najbardziej zniszczony odcinek drogi, najbardziej potrzebujący remontu. Będę więc go robił. Jest to droga powiatowa, ale w związku z pozyskanymi środkami z Polskiego Ładu Gmina przejęła ją na czas prowadzenia robót. Jest to odcinek o długości około 2 kilometrów. Jest tu już nawierzchnia asfaltowa, więc nie będzie podbudowy, będzie tu wyrównanie i położenie warstwy asfaltu w celu przywrócenia dobrej jakości tej drogi. Jest to ważny skrót dla mieszkańców jadących na przykład do kościoła do Motwicy, więc myślę, że dużo osób na tym skorzysta. Od podpisania umowy firma ma jedenaście miesięcy na wykonanie zadania, więc podejrzewam, że wejdziemy na te prace po żniwach. Te kilka miesięcy droga wytrzyma, a my postanowiliśmy nie utrudniać rolnikom ich prac. Zrobimy to, kiedy ruch rolniczy będzie miał mniejsze natężenie. Liczę, że droga będzie gotowa jesienią tego roku, a najpóźniej wiosną przyszłego.

 

materiał: UG Sosnówka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama