Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina zachęca do zgłaszania kandydatur do honorowych odznaczeń

Gmina Międzyrzec Podlaski zachęca do typowania kandydatur do gminnych odznaczeń: Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski oraz Honorowe Obywatelstwo Gminy Międzyrzec Podlaski. Wnioskować można do dnia 31 sierpnia.

Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski to tytuł, który jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za działalność na rzecz Gminy Międzyrzec Podlaski we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Nadawany jest przez Radę Gminy Międzyrzec Podlaski. Zasłużonym dla Gminy Międzyrzec Podlaski może zostać osoba fizyczna lub inny podmiot szczególnie zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski oraz inne wybitne osoby i podmioty. Tytuł można nadać osobie żyjącej, za jej zgodą, może również zostać nadany pośmiertnie.

Honorowe Obywatelstwo Gminy Międzyrzec Podlaski to tytuł, który jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za działalność na rzecz Gminy Międzyrzec Podlaski we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla Gminy Międzyrzec Podlaski oraz innym wybitnym osobom, przez Radę Gminy Międzyrzec Podlaski. Można go nadać osobie żyjącej za jej zgodą oraz pośmiertnie.

Dla obu odznaczeń z wnioskiem o ich nadanie mogą występować:
1. Stowarzyszenia, organizacje społeczno-polityczne i wyznaniowe oraz grupa mieszkańców składająca się co najmniej z 20 osób – za pośrednictwem Wójta Gminy.
W przypadku, jeżeli wniosek składają stowarzyszenia, organizacje społeczno-polityczne i wyznaniowe – wniosek taki powinien być podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania wnioskodawców. Do wniosku należy dołączyć uchwały odpowiednich organów wnioskujących.
W przypadku, jeżeli wniosek składa grupa mieszkańców – do wniosku należy dołączyć listę grupy mieszkańców z podaniem adresu, nr PESEL i podpisem. Grupa mieszkańców powinna posiadać czynne i bierne prawo wyborcze.
2. Przewodniczący Rady Gminy
3. Komisje Rady Gminy
4. Wójt Gminy

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Międzyrzec Podlaski do 31 sierpnia 2022 r.
Odpowiednie formularze i szczegóły składania wniosków dostępne są na stronie Urzędu Gminy:
Zgłaszanie kandydatur do gminnych odznaczeń <<==>> LINK

 

materiał: UG Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama