Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zielony Powiat Bialski. 5 milionów na OZE na i w obiektach publicznych

Zwiększenie planów dochodów budżetu Powiatu Bialskiego podczas ostatniej aktualizacji budżetu na rok 2022. Kwota niebagatelna bo mowa o 5 milionach złotych. O jeszcze większą kwotę Powiat Bialski zwiększa tegoroczne wydatki - 5 mln 365 tys zł. Środki skierowane zostają na zadanie pn. Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na potrzeby budynków użyteczności publicznej Powiatu Bialskiego.

W związku z rozstrzygnięciem naboru wniosków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Powiat Bialski otrzymał dofinansowane w kwocie 5 mln zł na powyższe zadanie. Planowana inwestycja odbędzie się w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, w związku z powyższym niezbędnym elementem postępowania przetargowego jest precyzyjne opracowanie opisujące zamówienie, tj. program funkcjonalno -użytkowy, na który zabezpieczono 50 tysięcy zł.

Dodatkowo, konieczne jest zapewnienie wkładu własnego stanowiącego 5 procent zadania tj. 265 tys zł oraz zapewnienie środków na wynagrodzenie inspektora nadzoru w kwocie 50 tys. zł. Łącze środki własne na sfinansowanie powyższych kosztów oszacowano w kwocie 365 tys zł.

 

materiał: Powiat Bialski
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama