Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Drelów: Spotkanie autorskie z Joanną Jodełką (galeria)

11 lipca czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z pochodzącą z Siedlec pisarką powieści kryminalnych Joanną Jodełką. Głównym tematem spotkania była prezentacja dwóch najnowszych powieści z cyklu "Siostry Raj", autorka podzieliła się również ciekawostkami związanymi z jej pasją pisarską. Opowiedziała o studiach i zmianie zawodu oraz swojej debiutanckiej książce, przybliżyła kwestie związane z kolejnymi etapami powstawania i wydania powieści, a także planami na przyszłość.

Joanna Jodełka – pisarka, autorka powieści kryminalnych oraz fantasy. Urodziła się w 1973 r. w Siedlcach, obecnie mieszka w Poznaniu gdzie ukończyła studia na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Tam też prowadziła hotel, restaurację i sklep z kosmetykami. Była twarzą reklamową jednego z poznańskich domów towarowych.

W 2009 r. zadebiutowała powieścią kryminalną opartą o własne doświadczenia związane z historią sztuki i własną pracę magisterską – „Polichromia* Zbrodnia o wielu barwach”, za którą w 2010 r. zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru. Stypendystka stypendium literackiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej za rozwinięcie projektu scenariusza filmu o Józefie Piłsudskim.

Na swoim koncie ma obecnie jedenaście książek, głównie powieści kryminalnych, m.in. „Grzechotka” i „Kamyk”, również dwie powieści, w których pisarka Joanna występuje jako główna bohaterka: „Kryminalistka” i „Wariatka”. Jest autorką cyklu „Siostry Raj” – „Córka nieboszczyka” i „Pamiętnik Karła”, który został zaprezentowany podczas spotkania w Drelowie. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zakupić obie książki, w których autorka zamieściła imienne dedykacje i autografy.

W dorobku Joanny Jodełki jest również powieść fantasy „Ars Dragonia” oraz wydany w 2017 r. przewodnik po pałacach, kościołach i ciekawostkach Wielkopolski „Na ratunek aniołom diabłom świętym i grzesznikom”. 

W trakcie spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie pisarka opowiedziała o swoim życiu i karierze przedsiębiorcy w Poznaniu, odkryciu w sobie pasji pisania i początkach własnej twórczości, a także etapach powstawania kolejnych książek. Spotkanie poprowadziła dyrektor GBP Magdalena Pepa. Na zakończenie autorka otrzymała słodki upominek w postaci przetworów z domowej spiżarki czytelników, nie zabrakło również wspólnych fotografii.

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama