Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Prezydent odebrał w imieniu mieszkańców puchary za zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski

13 lipca prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z rowerową delegacją odebrali z rąk prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego puchary za zdobycie I miejsca w 4. Ogólnopolskiej rywalizacji o zaszczytny tytuł Rowerowej  Stolicy Polski.

Prezydent Białej Podlaskiej otrzymał dodatkowo puchar od prezydenta Zielonej Góry dla „Najbardziej rowerowego prezydenta”, za przejechanie ponad 1000 km w tegorocznej rywalizacji. Pięknie wykazali się także inni bialczanie, pani Urszula Awerczuk została najlepszą cyklistką w skali kraju, pokonując dystans 6321 km oraz pani Lucyna Jaroć, która zajęła III miejsce na podium wykręcając aż 5476 km.

Ogólnie, aby wywalczyć I miejsce bialczanie oraz przyjaciele musieli przejechać 859 tys. km. Uczestnicy kręcili kilometry w 100 zarejestrowanych grupach. Łącznie dla miasta Biała Podlaska walczyło ponad 4300 osób. 

– Rowerowa rywalizacja skutkuje nie tylko rekordami, ale przede wszystkim niesamowitą integracją, zacieśnianiem wspólnoty w Małych Ojczyznach, w naszych środowiskach i między miastami – powiedział podczas konferencji w Bydgoszczy prezydent Michał Litwiniuk

Przypominamy, już dziś wielka feta, o godz. 18:00 na terenie założenia parkowo-zamkowego Radziwiłłów prezentacja trofeów oraz moc atrakcji. 

Źródło / zdjęcia: Facebook / Michał Litwiniuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama