Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

MKS Podlasie – to zupełnie nowa drużyna – to zupełnie nowa piłka nożna w Białej Podlaskiej (film)

13 sierpnia. Inauguracja III ligi piłki nożnej. MKS Podlasie Biała Podlaska na nowym stadionie podejmuje Wieczystą Kraków. 4 września, mecz otwarcia bialskiego stadionu. Do Białej Podlaskiej zjadą gwiazdy polskiego footballu. O najbliższych sportowych wydarzeniach, o sytuacji w klubie MKS Podlasie, o wzmocnieniach i transferach mówią: prezydent Michał Litwiniuk, trener MKS Podlasie Artur Renkowski, prezes Zarządu MKS Podlasie Tomasz Buraczewski, doradca Zarządu ds. sportowo organizacyjnych MKS Podlasie Kamil Bartoszuk i członek Zarządu MKS Podlasie Dariusz Magier.

 

Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska
– W świetnych nastrojach witamy Was bardzo serdecznie z murawy naszego miejskiego stadionu. Pozdrawiamy bardzo serdecznie Kibiców footballu w Białej Podlaskiej! Wykonawca stadionu firma Pana Pawła Niczyporuka zgłosiła nam gotowość odbioru budowanego obiektu na kilka dni przed wynikającym z umowy terminem. Świetny czas wykonywania tej inwestycji. Daje to nam komfort, że procedury odbiorowe zakończą się przed zaplanowanym już pierwszym meczem u siebie. To spotkanie na murawie bialskiego stadionu według znanego już terminarza rozgrywek MKS Podlasie odbędzie się 13 sierpnia z Wieczystą Kraków. Zapraszamy Was – bialskich Kibiców i Przyjaciół piłki nożnej – z szerokiego regionu na to otwarcie piłkarskie do Białej Podlaskiej.

Artur Renkowski, trener MKS Podlasie
– Przygotowania drużyny do sezonu rozpoczęliśmy w dniu szóstego lipca, tutaj, na naszych obiektach. Dziś w formie treningu gra wewnętrzna pomiędzy zawodnikami. Zaczynamy też dwa tygodnie ciężkiej, mocnej pracy podczas obozów. Zawodników czekają podwójne jednostki treningowe we wtorki i czwartki. Jestem przekonany, że odpowiednio przygotujemy się do gry w sezonie. Jak wiemy terminarz na początku sezonu jest wymagający. Wierzę, że sprostamy temu wyzwaniu. Domykamy też naszą kadrę zawodniczą. Mam zespół jaki oczekiwałem. Spokojnie przygotowujemy się do zbliżającego się sezonu.

Tomasz Buraczewski, prezes Zarządu MKS Podlasie Biała Podlaska
– Miło mi powitać Państwa z murawy stadionu bialskiego zespołu. Podziękowania Panu Prezydentowi za bardzo szybką realizację budowy stadionu. Już niebawem z Wieczystą Kraków zagramy na tym obiekcie. Tworzymy zupełnie nowy projekt. Wielu chłopaków z Akademii Piłkarskiej dostaje szansę gry w pierwszej drużynie. Tutaj rolą sztabu szkoleniowego jest ich umiejętne wkomponowanie w pracę całego zespołu. Czekamy z niecierpliwością na nowy sezon, nową drużyną i nowe emocje piłkarskie.

Kamil Bartoszuk, doradca Zarządu ds. sportowo organizacyjnych MKS Podlasie
– Jesteśmy na etapie kończenia kompletowania kadry zespołu. Dokonaliśmy sześciu naprawdę wartościowych transferów zawodników. To nadal jednak nie koniec. Pojawią się nowe twarze. Dwóch do czterech nowych zawodników jeszcze trafi przed pierwszym meczem do naszego zespołu. Zrobimy wszystko aby Trener miał taki zespół jaki chciał przed rozpoczęciem sezonu. Robimy wszystko aby kadra była na prawdę mocna i abyśmy na tym nowym obiekcie stadionu miejskiego mogliśmy cieszyć się z super gry naszej drużyny. Gramy o najlepsze wyniki i najwyższe cele.

Dariusz Magier, członek Zarządu MKS Podlasie Biała Podlaska
– Śledzę bialską piłkę od wielu lat. Sam grałem w zespole reprezentującym Miasto Biała Podlaska. Wielu naszych młodych i starszych piłkarzy marzyło aby zagrać w takich warunkach które obecnie uzyskuje bialski klub. Dzięki doskonałej współpracy z Urzędem Miasta i władzami miasta mamy znakomite warunki do uprawiania sportu. Nie tylko zresztą tutaj ale i na obiektach Akademii Piłkarskiej gdzie udaje się nam to wszystko spinać i rozbudowywać. Mam nadzieję, że w kolejnych sezonach przyniesie to sportowe efekty.

Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska
– Niesamowitą wartością dodaną w naszym środowisku piłkarskim, jest fakt, że w Białej Podlaskiej funkcjonuje Szkoła Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym pozytywnym aspektem jest fakt, że nasz młody ale bardzo doświadczony trener Artur Renkowski, przeszedł wszystkie szczeble kariery trenerskiej. Posiada jak na tak młody wciąż trenerski wiek ogromną wiedzę. Kolejny bardzo znaczący fakt, który przyniesie nam wszystkim mieszkańcom Białej Podlaskiej, kibicom footballu niezwykłą frajdę, jest to, że planujemy wspólnie z docentem Leszkiem Cicirko i środowiskiem Szkoły Trenerów PZPN, miejski, inaugurujący mecz otwarcia. Czwartego września wielki mecz otwarcia stadionu w Białej Podlaskiej. Po konferencji, która odbędzie się w Szkole Trenerów PZPN, wystąpią na naszym miejskim stadionie, dla bialskiej publiczności, jeszcze niedawne gwiazdy Reprezentacji Polski. Biała Podlaska: Już w sierpniu pierwszy mecz na nowym stadionie miejskim.

Sezon 2021/2022 III Liga, grupa IV:
MKS Podlasie ukończył na 14. miejscu w tabeli. Do II ligi awansowała Siarka Tarnobrzeg. Do IV ligi spadły: Korona Rzeszów, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wólczanka Wólka Pełkińska.

Sezon 2022/2023 III Liga, grupa IV:
MKS Podlasie znajduje się w gronie 18. zespołów, wśród nich:
Lublinianka Lublin (spadkowicz z II Ligi), Cracovia II Kraków, KS Wiązownica, Unia Tarnów, Chełmianka Chełm, Wieczysta Kraków, Wisłoka Dębica, Korona II Kielce, Avia Świdnik, Czarni Połaniec, Podhale Nowy Targ, ŁKS Łagów, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Sokół Sieniawa, oraz awansujący z IV Ligi zespoły: Orlęta Radzyń Podlaski, Stal Stalowa Wola, Wisła Sandomierz.

Już w pierwszy weekend sierpnia, MKS Podlasie Biała Podlaska czeka mecz wyjazdowy z Chełmianką Chełm. 13 sierpnia pierwszy mecz u siebie, na nowym obiekcie stadionu miejskiego z Wieczystą Kraków. A 17 sierpnia wyjazdowy mecz z Wisłoką Dębica.

Strona internetowa MKS Podlasie Biała Podlaska <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
film: Biper TV
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama