Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Witulin: Piknik rodzinny MOPS Biała Podlaska (film) (galeria)

22 czerwca w Chacie Skansen w Witulinie odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej. Impreza odbyła się pod patronatem prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

Impreza została zorganizowana na terenie ośrodka Chata Skansen w Witulinie jako integracyjne spotkanie mieszkańców Białej Podlaskiej oraz gości z zagranicy, którzy zamieszkali na terenie miasta. – Spotkanie ma na celu głównie integrację dzieci i młodzieży, chcemy, żeby w bardzo przyjaznych warunkach mogły zrelaksować się i odpocząć, ale też zawrzeć nowe znajomości. Zaprosiliśmy na dzisiejsze spotkanie tych, którzy z nami w różny sposób współpracują, z miastem i z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej – mówił zastępca dyrektora MOPS Biała Podlaska Kamil Węgliński.

Na piknikowym placu pojawiły się dmuchańce, trampolina, wata cukrowa, animatorki malowały dzieciom twarze i plotły kolorowe warkoczyki. Zorganizowano pokazy tańca i różnorodne konkursy z nagrodami dla wszystkich uczestników zabawy, tak by tego dnia nikt nie wyszedł bez drobnego podarunku. Miłe chwile uwieczniała fotobudka, a dla smakoszy przygotowano potrawy z grilla. 

W pomoc przy organizacji i przebiegu imprezy włączyli się wolontariusze indywidualni, jak i zrzeszeni w organizacjach, m.in. Caritas, Bialskie aniołki-Mądra pomoc. Inicjatorami i koordynatorami spotkania byli pracownicy MOPS Biała Podlaska pod wodzą Ewy Stasiuk i Katarzyny Gierej. Wsparcia w postaci zorganizowania dojazdu uczestnikom udzielił Miejski Zakład Komunikacji, nie obyło się również bez pomocy wielu hojnych sponsorów. – W zorganizowanie tej imprezy włączyli się pracownicy socjalni MOPS. To było duże przedsięwzięcie i zajęło nam dwa tygodnie. Spotkanie doszło do skutku dzięki właścicielom Chaty Skansen państwu Elżbiecie i Mirosławowi Muzyka, którzy nieodpłatnie udostępnili nam to piękne miejsce – wyjaśniła Ewa Stasiuk. – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej cyklicznie organizuje różnego rodzaju imprezy, festyny czy paczki dla dzieci, bo jesteśmy po to, by pomagać każdemu człowiekowi w każdym oczekiwanym zakresie. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, obojętnie, czy jest to pomoc finansowa czy emocjonalna, służymy pomocą. Jesteśmy cały czas do dyspozycji.

Biała Podlaska jest bardzo gościnnym miastem, swoje miejsce do życia znajdują tutaj i rodowici bialczanie z dziada pradziada i ci napływowi, także nasi przyjaciele z Ukrainy i innych krajów. Jestem przekonany, że nie tylko podczas takich spotkań, ale i na co dzień będziecie odczuwali gościnną postawę mieszkańców Białej Podlaskiej – podsumował prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Biper TV
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama