Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Poprosił o drobne, po czym wyrwał portfel z pieniędzmi

Bialscy policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież szczególnie zuchwałą. Sprawca nawiązał kontakt z pokrzywdzonym w autobusie, którym razem podróżowali. Później poprosił o drobne, a kiedy pokrzywdzony wyjął portfel wyrwał mu go uciekając z miejsca zdarzenia. „Amator cudzego mienia” usłyszał już zarzuty i dobrowolnie poddał się karze.

Do zdarzenia doszło przed weekendem na terenie Białej Podlaskiej. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynikało, że tego dnia podróżował autobusem, gdzie nawiązał rozmowę z nieznajomym. Dodatkowo po opuszczeniu autobusu mężczyźni wspólnie poszli do sklepu.

W pewnym momencie, gdy pokrzywdzony postanowił wrócić do domu, jego młodszy kompan poprosił go o drobne pieniądze na piwo. Mężczyzna spełnił prośbę wyjął portfel i przekazał gotówkę. To jednak nie wystarczyło „amatorowi cudzego mienia”, wyrwał portfel właścicielowi, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Wewnątrz znajdowały się pieniądze i dokumenty.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia „amatora cudzego mienia”. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara może zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama