Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka (film) (galeria)

12 czerwca 2022 roku na terenie ECKiW OHP w Roskoszy odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka. Spotkanie zainaugurowała polowa msza święta, a sam piknik stanowił nie tylko świetną rodzinną zabawę plenerową z mnóstwem atrakcji, ale też był okazją do wręczenia podziękowań rodzinom zastępczym. W trakcie wydarzenia rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Każdy może mieć wielkie marzenia” i wręczono nagrody laureatom.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w intencji dzieci, rodzin zastępczych i opiekunów, a także pracowników jednostek pomocy społecznej na terenie powiatu bialskiego.

W uroczystości, która została zorganizowana na terenie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy, wzięli udział m.in. przedstawiciele Powiatu Bialskiego na czele ze starostą Mariuszem Filipiukiem i przewodniczącym Rady Powiatu Mariuszem Kiczyńskim, pracownicy Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego, Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w sprawach rodzinnych i nieletnich, domów pomocy społecznej, Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Międzyrzecu Podlaskim, Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Maniach oraz Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych typu rodzinnego. Wśród uczestników pikniku znalazły się również dzieci z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej z powiatu bialskiego wraz z opiekunami oraz dzieci wraz z opiekunami z pieczy zastępczej z Ukrainy.

Spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań rodzinom zastępczym za niesienie pomocy najbardziej dzieciom, które z różnych względów musiały opuścić rodzinny dom. Podziękowania i życzenia na dalszą tak istotną działalność złożyli dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej Małgorzata Malczuk i starosta bialski Mariusz Filipiuk. – To wielka radość i zaszczyt, że przyjęliście państwo nasze zaproszenie, a obecność jest dowodem na to, że sprawy rodzin zastępczych, wychowawców, dzieci i młodzieży nie są wam obojętne – podkreśliła Małgorzata Malczuk. – Powiat Bialski jest pionierem w kwestii związanej z rodzicielstwem zastępczym, którego podwaliny na terenie powiatu tworzyła była dyrektor PCPR Halina Mincewicz. Bardzo się cieszę, że to wszystko jest kontynuowane i ulepszane, a obecna pani dyrektor również to piękne dzieło realizuje – przypomniał starosta Mariusz Filipiuk. Włodarz złożył podziękowania za trud, jaki rodzice zastępczy ponoszą dbając o wychowanie młodych ludzi i edukację. Zaznaczył, że wiele z tych dzieci osiąga znaczne sukcesy i są jego stypendystami, co również jest ogromną zasługą ich opiekunów. Podziękował za zaangażowanie w niesienie pomocy osobom przybyłym na teren powiatu z Ukrainy

Imprezie towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Każdy może mieć wielkie marzenia” i wręczono nagród jego laureatom. Plac piknikowy wypełniły liczne atrakcje, a wśród nich dmuchańce i stanowiska animacyjne, na których gry i zabawy poprowadzili animatorzy i wolontariusze Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych. Nie zabrakło baniek mydlanych, malowania twarzy, kolorowych warkoczyków i balonowych zwierzaków, strzelania z łuku i konkursów z nagrodami. Dzieci mogły również sprawdzić, jak wygląda w środku strażacki wóz bojowy oraz samochód policyjny. Na smakoszy czekały lody, pizza i różne słodkości. .

O dodatkowe emocje zadbali mali artyści, którzy na piknikowej scenie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, wokalne, taneczne, recytatorskie i sportowe. 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
zdjęcia: Biper TV
film: Mariusz Maksymiuk, Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama