Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Łomazy: Baśń o Nocy Świętojańskiej – widowisko plenerowe (film) (galeria)

2 lipca na terenie łomaskiego zbiornika Cegielnia miało miejsce widowisko plenerowe "Baśń o Nocy Świętojańskiej w wykonaniu Teatru Obrzędowego "Czeladońka" im. Kazimierza Kusznierów z Lubenki. Na wydarzenie zaprosili Wójt Gminy Łomazy, Teatr Obrzędowy "Czeladońka" oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Do wspólnego projektu „Baśni o Nocy Świętojańskiej” przystąpili aktorzy Teatru Obrzędowego „Czeladońka” im. Kazimierza Kusznierów z Lubenki i członkowie Zespołu „Luteńka” z Koszoł. – Przedstawiliśmy baśń, do której scenariusz napisał założyciel naszego teatru, Kazimierz Kusznierów. Wczoraj były jego urodziny. W tym samym miejscu 11 lipca dwa lata temu debiutowaliśmy, już bez niego, ale też z jego scenariuszem. Cały teatr wystąpił w hołdzie Kazika, więc jest to dla nas miejsce sentymentalne i powracamy do niego. On sam „rozpędził” dziś deszcz, akurat na nasz występ – wyjaśnia powód wyboru miejsca widowiska kierownik Czeladońki Karolina Kwiatkowska, wspominając założyciela formacji zmarłego 21 marca 2020 r.

25 czerwca formacja wystąpiła na jednym z największych wydarzeń w Polsce związanych z Nocą Kupały – „Wiankach nad Wisłą” w Warszawie reprezentując nie tylko gminę Łomazy, ale też powiat bialski. W wydarzeniu uczestniczyli również członkowie Zespołu „Luteńka” z Koszoł, Zespół „Caravana” z Czosnówki, Zespół „Na swojską nutę” z Zahorowa.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama