Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Witoroż: Edukacyjne spotkanie z myśliwymi KŁ nr 25 „Basior” ze Strzyżówki (film) (galeria)

23 czerwca na terenie remizy OSP w Witorożu odbyła się impreza dla dzieci uczęszczających do miejscowej szkoły podstawowej przygotowana z inicjatywy Koła Łowieckiego nr 25 "Basior" ze Strzyżówki. Myśliwi przeprowadzili pogadankę, podczas której opowiedzieli uczestnikom spotkania o swojej leśnej pracy, sztuce łowieckiej, zwierzętach zamieszkujących las i jego okolice oraz o szkodach, jakie mogą one wyrządzać dla rolnictwa. Ciekawym elementem był pokaz zwierzęcych eksponatów i różne zagadki, za które uczniowie otrzymali drobne upominki. Na placu przed remizą czekał na nich dmuchaniec, nie zabrakło też waty cukrowej i kiełbasek z ogniska.

Spotkanie przeprowadzili członkowie Koła Łowieckiego nr 25 „Basior” ze Strzyżówki w składzie: Radosław Michalczuk, Sławomir Gawłowski, Grzegorz Kropop, Krzysztof Oleszczuk i Andrzej Skrzypiec. Opowiedzieli o leśnych mieszkańcach i łowieckich tradycjach, zaprezentowali myśliwskie stroje, sygnały, zawołania i odgłosy wabików. Dzieci zapoznały się z ciekawostkami dotyczącymi zwierząt, odpowiadały na zagadki dotyczące odgłosów, cech zewnętrznych i miejsca żerowania. Osoby, które wykazywały się najlepszą wiedzą nagradzane były myśliwskimi gadżetami promującymi łowiectwo. Dodatkowo każdy chętny otrzymał branżową literaturę, dzięki której może pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

Dziś mamy spotkanie integracyjne z dziećmi, opowiadamy im o łowiectwie, o naszej pasji, o tym, czym się zajmujemy. Chcemy zaciekawić dzieci lasem i żyjącymi w nim zwierzętami. Chcemy też zmieniać wizerunek myślistwa – mówił podczas spotkania prezes KŁ nr 25 „Basior” ze Strzyżówki Radosław Michalczuk. Jak wyjaśnił, celem spotkania było ukazanie pozytywnej strony tego zawodu, chęci współpracy i podejmowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa płodów rolnych.

Koło Łowieckie nr 25 „Basior” ze Strzyżówki powstało w październiku 2021 r. i obecnie liczy osiemnastu członków. Jego założycielami są myśliwi z gminy Drelów oraz z terenu powiatu bialskiego. Funkcję prezesa pełni Radosław Michalczuk, łowczym jest Sławomir Gawłowski, skarbnikiem Rafał Kortoniuk, a sekretarzem Kinga Michalczuk. Formacja nie posiada na chwilę obecną własnego obwodu, stara się jednak zachowywać dobrosąsiedzkie relacje z rolnikami gminy Drelów. Kilkukrotnie już myśliwi inicjowali akcje mające na celu wsparcie mieszkańców, również tych najmłodszych. Zorganizowali m.in. mikołajkową akcje prezentową oraz festyn z okazji Dnia Dziecka.

Edukacyjne spotkanie w dniu 23 czerwca zostało połączone z imprezą plenerową, podczas której organizatorzy zadbali o dobry nastrój dzieci w różnym wieku. Najmłodsi skakali na dmuchańcu, a starsi wzięli udział we wspólnych zabawach. Nie zabrakło waty cukrowej i popcornu, ogniska z kiełbaskami i ciast, w których przygotowanie włączyli się rodzice uczniów klasy VIII. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia, nagranie, tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama