Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Rodziny w Punkcie Przedszkolnym w SP w Sworach (galeria)

20 czerwca przedszkolaki z punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach zaprezentowały swoim rodzicom bogaty program artystyczny. Nie zabrakło wierszy o dziecięcej miłości oraz piosenek będących podziękowaniem mamie i tacie za każdą spędzoną z nimi chwilę.

Dzisiaj te kwiatki powiedzą same,
jak bardzo Kocham Tatę i Mamę

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. Te dni to Dzień Mamy i Dzień Taty. Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego oraz szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego człowieka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu i dlatego należy dbać, troszczyć się i pielęgnować wieź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego co w roku w przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Rodziny. Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą, bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Z tej okazji 20 czerwca 2022 roku przedszkolaki z punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach wystąpiły dla swoich najbliższych. Korytarz przedszkolny stał się sceną a na tle przepięknej dekoracji wykonanej przez Kingę Hodun przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny Podczas uroczystości przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Chaniewicz dzieci zaprezentowały wiersze o miłości do rodziców, zaśpiewały piosenki dziękując mamie i tacie za każdą zimę i za każde lato. Dzieci świetnie poradziły sobie z tańcami i ze śpiewem. Na uwagę zasługuje przepiękny taniec z kwietnymi łukami w wykonaniu Otylki, Ali, Amelki i Łucji. Na koniec zaśpiewały jeszcze raz mamie i tacie gromkie Sto Lat. Następnie wręczyły kochanym rodzicom upominki. Obrazek z kolorowym sercem i ogród w szkle sprawił ogromną radość wszystkim rodzicom. Dyrektor Gustaw Jakimiuk podziękował przedszkolakom za występ i złożył wszystkim rodzicom dużo zdrowia, uśmiechu i satysfakcji z bycia rodzicem.

Potem odbyło się zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022. Dyrektor Gustaw Jakimiuk wręczył przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i książeczki ufundowane przez rodziców i życzył wszystkim udanych wakacji. W sali przedszkolnej czekała na rodziców kolejna niespodzianka – specjalnie zmontowany i przygotowany na tą okazję filmik, który dostarczył rodzicom wiele wzruszeń. Całe niezwykle rodzinne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Atmosfera tego dnia była podniosła, uroczysta i rodzinna. Wszystkim rodzicom dziękujemy za trud i zaangażowanie się w życie przedszkola. Dziękujemy za wsparcie, poświęcony czas, za każdą pomoc i za wielką wyrozumiałość.

 

materiał-tekst, zdjęcia: Iwona Chaniewicz, Punkt Przedszkolny w SP w Sworach
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama