Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zmiany personalne duchowieństwa Diecezji Siedleckiej

Diecezja siedlecka przejdzie kolejne zmiany personalne wśród duchowieństwa. Decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy zmiany na stanowisku proboszcza i wikarego nastąpią również na terenie powiatu bialskiego.

Biała Podlaska

Z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej został zwolniony ks. mgr Andrzej Ciok, został oddelegowany do przygotowania bazy duszpasterskiej pod przyszłą parafię w Białej Podlaskiej. W parafii urząd wikariusza obejmie natomiast zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ducha Świętego w Woli Uhruskiej ss. mgr Sławomir Ochnik.

Z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej został zwolniony ks. mgr lic. Artur Stefaniak, został on mianowany rezydentem w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie. W parafii urząd wikariusza obejmie zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie ks. mgr Adam Klimek.

Zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej ks. mgr Daniel Wojciechowski został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku. Urząd wikariusza w parafii obejmie zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie ks. mgr Andrzej Kubalski.

Urząd wikariusza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej obejmie zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Górznie ks. mgr Mariusz Nejranowski.

 Międzyrzec Podlaski

Z dniem 30 czerwca na emeryturę (z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii) przejdzie proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, dziekan dekanatu międzyrzeckiego ks. kan. mgr lic. Józef Brzozowski. Jego miejsce od 1 lipca zajmie zwolniony z urzędu proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i dziekana dekanatu włodawskiego ks. kan. mgr Dariusz Parafiniuk.

Z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim został zwolniony ks. mgr Tomasz Mikołajczuk, który obejmie urząd proboszcza pw. Narodzenia NMP w Szóstce. Urząd wikariusza w parafii obejmie zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Zwiastowania NMP w Żelechowie ks. dr Leszek Mućka.

Z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim zostali zwolniony ks. mgr Robert Daszczuk, został on mianowany wikariuszem parafii pw. MB Kodeńskiej w Pilawie. Urząd wikariusza w parafii obejmie zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim ks. mgr lic. Mateusz Gomółka.

Terespol

Ks. mgr Zbigniew Hackiewicz został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Terespolu oraz dziekana dekanatu terespolskiego, obejmie urząd proboszcza parafii Chrystusa Króla w Jedlance. Urząd proboszcza parafii obejmie zwolniony z urzędu parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach ks. Mirosław Krupski.

Rezydentem parafii został mianowany ks. mgr Andrzej Żelazo.

Gmina Biała Podlaska

W Białej Podlaskiej zamieszka zwolniony z urzędu proboszcza pw. św. Praksedy w Dokudowie ks. Tadeusz Tomasiuk. Jego miejsce zajmie zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu ks. mgr lic. Marcin Todorski

Gmina Drelów

Proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Szóstce ks. kan. Andrzej Duklewski został mianowany proboszczem parafii pw. św. Izydora w Marianowie. Jego miejsce zajmie zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim ks. mgr Tomasz Mikołajczuk.

Gmina Kodeń

O. Adrian Kotlarski OMI został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Kodniu.

Gmina Konstantynów

W Domu Księży Emerytów w Siedlcach spędzi emeryturę proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Komarnie, wicedziekan dekanatu janowskiego ks. kan. Stanisław Smoliński. Urząd proboszcza obejmie ks. mgr Wojciech Bazan, zachowując jednocześnie dotychczasowe obowiązki katechety w Katolickiej Szkole Podstawowej w Białej Podlaskiej.

Gmina Łomazy

Z urzędu wikariusza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach został zwolniony ks. dr Krzysztof Zawadzki, został on mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Pawła II w Siedlcach.

Gmina Piszczac

Z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu został zwolniony ks. mgr lic. Marcin Todorski, obejmie on urząd proboszcza parafii pw. św. Praksedy w Dokudowie w miejsce ks. Tadeusza Tomasiuka, który zamieszka w Białej Podlaskiej. 

Z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu został zwolniony ks. mgr Marcin Janowski, został on mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Trąbkach. W parafii urząd wikariusza obejmie ks. mgr Bartosz Švăbik.

Gmina Rossosz

Zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Rossoszu ks. mgr Marek Maleńczuk został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach. W parafii urząd wikariusza obejmie ks. mgr Jakub Wąsowski.

Gmina Sławatycze

Ks. Mirosław Krupski został zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach i obejmie urząd proboszcza parafii Trójcy Świętej w Terespolu oraz dziekana dekanatu terespolskiego. Urząd proboszcza parafii obejmie natomiast zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach ks. kan. mgr lic. Adam Patejuk

Gmina Sosnówka

Z urzędu proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP w Motwicy został zwolniony ks. mgr Marek Kujda, obejmie on urząd proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Gocławiu. Urząd proboszcza w parafii obejmie natomiast zwolniony z urzędu wikariusza parafii Bożego Ciała w Siedlcach ks. mgr lic. Piotr Domański.

Gmina Tuczna

Zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Tucznej ks. mgr Kamil Stańczuk został mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie.

Gmina Zalesie

Zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej ks. mgr Maciej Głasek został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Zadybskiej. Urząd proboszcza parafii obejmie natomiast zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Paszenkach ks. mgr lic. Tomasz Grochowski.

Lista pozostałych zmian personalnych Diecezji Siedleckiej dostępna na stronie www.diecezja.siedlce.pl

 

materiał: Diecezja Siedlecka
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

 

 

 

 

 

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

10 odpowiedzi

 1. ks. mgr lic. Tomasz Grochowski chyba kpina jakaś. To jest jeden z najgorszych księży który uczył w szkole podstawowej nr.3 w Międzyrzecu Podlaski. Na jego lekcji religii nawet nie można było odezwać się słowem do kolegi czy ma pożyczyć długopis bo się wypisał mój. Zawsze każdego ciągał za uszy i podnosił za te ucho do góry że uczeń aż na samych palcach musiał stawać. To jest zły człowiek i nigdy nie powinien być księdzem i nigdy nie powinien mieć kontaktów z dziećmi.

  Napisał to były uczeń klasy IV D z rocznika uroczenia 1992.

   1. Szanowni Państwo, na chwilę obecną nie dysponujemy wiedzą na ten temat. Zwróciliśmy się z prośbą o informacje do diecezjalnej kancelarii. Poinformujemy o uzyskanej odpowiedzi w tym temacie.
    Redakcja Radia Biper

  1. i jeszcze po gębie mógłby albo powinien był przylać co jakiś czas, tak dla profilaktyki, żeby nie chlapali jęzorami, tylko uczyli się szacunku do wszystkich, bez względu na stan. Rozwydrzone bachory trzeba kótko za ryj trzymać od małego, bo potem to już za późno… Widać na każdym kroku co się dzieje…

 2. ks. mgr lic. Tomasz Grochowski – WSPANIAŁY KAPŁAN !!! Z WYSOKIEJ PÓŁKI !!! Prawdziwy wzór do naśladowania dla innych!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama