Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Dance Academy Studio Show! (film) (galeria)

Za nami niesamowite show. W miniony poniedziałek, 13 czerwca w amfiteatrze odbyła się gala tańca podsumowująca rok artystyczny Dance Academy Studio pt. „Wiry tańca" połączona z II Turniejem Tańca. W ciągu minionych kilku lat bialscy tancerze z „DAS-u" przyzwyczaili swoją widownię do występów na wysokim poziomie. Nie inaczej było podczas poniedziałkowej gali. Biper TV (Grupa Biper) przygotowuje relację filmową z wydarzenia. Już niebawem na naszym kanale YouTube - Biper TV - warto dokonać subskrypcji :)

Na scenie pojawiło się 70 tancerzy w różnym wieku. Podczas gali można było zobaczyć prawie 40 choreografii mijającego sezonu artystycznego w licznych stylach tańca takich jak hip-hop, jazz, balet, modern i licznych kategoriach tanecznych: solo, duet, mini formacja i formacja. Tancerzom za ich sukcesy artystyczne wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary oraz upominki. Turniej tańca swoim występem uświetnili wokaliści Zespół Wokalnego „Chwilka”.

Warto dodać, że podopieczni Dance Academy Studio zdobywają wysokie miejsca na wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Tylko w tym sezonie wytańczyli ich ponad 30 m.in. na II Międzynarodowym Festiwalu Tańca Rudolf, XIV Festiwalu Tana City of Dance czy choćby na XXII Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych . Rezultaty ich ciężkiej pracy można było wielokrotnie podziwiać podczas pokazów i widowisk tanecznych. Tylko w tym roku Dance Academy Studio wraz z zespołem wokalnym „Chwilka” stworzyło widowisko taneczno-wokalne pt. „Dziewczynka z zapałkami”, którego premiera odbyła się w ramach Bialskich Mikołajek. Kolejnym zaskakującym widowiskiem okazała się gala „Przyszła wiosna” i prezentacja podczas Międzynarodowego Dnia Tańca .

Zadowolenia z mijającego sezonu nie ukrywa szefowa „Das-u”. – Nasza gala tańca podsumowująca sezon jest świetną okazją aby Nasi podopieczni pochwalili się umiejętnościami. Mieliśmy wspaniały sezon, pełen ciekawych koncertów i owocnych wyjazdów na turnieje. Dziękuję za włożone serce i pracę – mówiła Karolina Brodzik-Zaremba kierownik artystyczny Dance Academy Studio.

Dance Academy Studio to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca od 2009 roku a Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialscy tancerze mają na swoim koncie ponad 400 tytułów wytańczonych na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca.

 

 

materiał: Bialski Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego
tekst i zdjęcia: Marta Woźniak Impresariat artystyczny Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama