Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zalutyń: Policjanci wspierają podopiecznych ośrodka w bezpiecznych przejażdżkach rowerowych (galeria)

7 czerwca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, którzy okazali uczniom placówki profesjonalne wsparcie w przygotowaniach do wycieczki rowerowej.

Podopieczni placówki wzięli udział w prelekcji, którą poprowadzili asp. Sylwia Jaworowska oraz st. sierż. Piotr Waszczuk. Na początku omówiono przepisy z kodeksu drogowego dla rowerzystów oraz opowiedziano o znakach drogowych i budowie roweru. Policjanci rozmawiali z dziećmi również o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze. Szkolni słuchacze aktywnie udzielali się podczas spotkania i wykazali się dobrą znajomością zasad, ponieważ cyklicznie biorą udział w wycieczkach pieszych organizowanych podczas zajęć w SOSW.

Pomysł poruszania się rowerem zrodził się podczas trudnego w placówce okresu naznaczonego pandemią. W ramach specjalnego projektu rowerowego zostały zakupione rowery oraz osprzęt, zbudowano także garaż do ich przechowywania. Środki na realizację inwestycji zgromadzono podczas licytacji na ostatniej Gali Niedźwiedzi Biznesu, która miała swój finał 3 września 2021 r. w Woskrzenicach Dużych. Do licytacji przyczynili się m.in. para prezydencka, aktorzy, piosenkarze i sportowcy oraz podróżnicy, którzy ofiarowali fanty na rzecz zalutyńskiej młodzieży.

Już w najbliższą sobotę 18 czerwca wychowankowie placówki wraz z nauczycielami i opiekunami wyruszą na szlak rowerowy, by móc nie tylko sprawdzić nabytą wiedzę, ale przede wszystkim doświadczyć niezapomnianych chwil na łonie okolicznej natury.

materiał-tekst, zdjęcia: Katarzyna Chreścionko, SOSW Zalutyń
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama