Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kodeń: VI Olimpiada Przedszkolaka w Przedszkolu Samorządowym

Kilka dni po Dniu Dziecka, 6 czerwca 2022 r. w Przedszkolu w Kodniu (Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu) odbyła się kolejna, bo już VI Olimpiada Przedszkolaka. Wzięły w niej udział wszystkie dzieci z kodeńskiego przedszkola. Olimpiada miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, a co najważniejsze - rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole oraz poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej w duchu fair-play.

Impreza rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Po zapaleniu znicza olimpijskiego, przedszkolakom została skrótowo przybliżona historia i idea Igrzysk Olimpijskich, a następnie przystąpiły one do sportowej realizacji, na którą składały się przygotowane wcześniej konkurencje sportowe.

Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Do każdego zadania podchodziły z zaangażowaniem sportowca. Nie było sytuacji trudnych, a jeśli nawet zdarzały się sytuacje kryzysowe, dzieci otrzymywały pomoc. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków były zajęcia prowadzone przez pana Macieja, Ogólnopolskiego Instruktora Zajęć Ruchowych, który zabrał dzieci w podróż po świecie sportu z Kangurem i jego Zwierzo-Przyjaciółmi. Czas między konkurencjami upływał na wspólnej zabawie. W trakcie zmagań olimpijskich dzieci miały czas na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Na zakończenie na dzieci czekały nagrody. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe medale – wyłącznie złote oraz dyplomy.

materiał – tekst, zdjęcia: Anna Sikora, ZPO w Kodniu
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama