Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Czujność operacyjnych pozwoliła wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę

Wczoraj bialscy operacyjni zatrzymali kierowcę volvo „na podwójnym gazie”. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze rozpoznali w kierowcy mężczyznę, który godzinę wcześniej spacerował wyraźne „zawiany”. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wiąże się również z dotkliwymi skutkami finansowymi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 3.00 nad ranem na terenie Białej Podlaskiej. Na ulicy Narutowicza funkcjonariusze zwalczający na co dzień przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali do kontroli osobowe volvo. Za kierownicą auta rozpoznali bowiem mężczyznę, którego godzinę wcześniej widzieli na jednej z bialskich ulic. Jego zachowanie wskazywało wówczas, że znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast. Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że za kierownicą volvo siedzi 45-letni mieszkaniec Warszawy. Potwierdziły się też przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami oświadczył, że powodem jego zachowania był fakt, że tego dnia pokłócił się z żoną.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama