Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Atrakcje muzyczne i nie tylko na Dni Miasta (galeria)

W drugi dzień obchodów Dni Biała Podlaskiej, mieszkańcy mogli uczestniczyć w wyśmienitych koncertach w parku Radziwiłłowskim. Na dużej scenie zagrali m.in. bialski Takatu oraz jako gwiazdy wieczoru BARANOVSKI i Wilki.

Niedzielne kulturalne atrakcje rozpoczęły występy na małej scenie grup muzycznych i tanecznych działających przy Bialskim Centrum Kultury. Wystąpili: Grupa Taneczna „Expand”,  Grupa Taneczna „Iskierki”, Zespół wokalny Chwilka, Studio Wokalne Brevis, DancePoint a także Józef Komorowski. Tutaj został również rozstrzygnięty 33. konkurs plastyczny „Bajki, bajeczki…”. Prace można było obejrzeć na specjalnie przygotowanej mini-wystawie. 

Do późnego popołudnia wszystkie dzieci mogły dać upust energii na bezpłatnym wesołym miasteczku a także miło spędzić czas w specjalnie przygotowanej Strefie Kultury. Tam czekały na nich m.in. ciekawe gry i zabawy, malowanie twarzy i zajęcia animacyjne.

Punktualnie o godzinie 17:00 wystartowały koncerty na dużej scenie. Jako pierwsi swój talent zaprezentowali podopieczni bialskiego Studio Wokalnego Brevis. Po nich na scenę weszła bialski grupa Takatu, która zabrała publiczność w podróż po elektroniczno-funkowo-soulowych lądach. Usłyszeliśmy zarówno ich własne kompozycje, jak i kilka coverów w ciekawej aranżacji. Po dobrej rozgrzewce, przyszedł czas na pierwszą gwiazdę wieczoru, BARANOVSKI. Lider i muzycy zaserwowali bialczanom solidną porcję popowych piosenek z dwóch dotychczas wydanych albumów „Zbiór” oraz „Baranovski 2” , w tym znane „Nie mamy nic”, „Lubię być z nią”, czy „Luźno”. Publiczności tak spodobał się koncert, że tak łatwo nie wypuścili muzyków ze sceny, namawiając ich dwukrotnie do bisowania. Wisienką na torcie był koncert legendarnej grupy Wilki. Usłyszeliśmy największe przeboje z różnych etapów działalności zespołu, nieśmiertelne kawałki jak: „Bohema”, „Na Zawsze I Na Wieczność”, „Baśka”, ale również m.in. najnowszy kawałek okupujący ostatnio polskie rozgłośnie radiowe „Liczysz się tylko Ty”. Lider Wilków Robert Gawliński ze swoją charakterystyczną barwą głosu trzeba przyznać nadal potrafi tak samo czarować widownię, jak kilkanaście lat temu.  

Na koniec wspomnijmy o miłym akcencie, jakim było wręczenie przez prezydenta miasta Michała Litwiniuka Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej dla pani Małgorzaty Rafał za całokształt działalności artystycznej, wkład i niezwykłe zaangażowanie w rozwój i promocję turystyki regionalnej i ogólnopolskiej oraz pielęgnowanie i wzbogacenie dorobku kulturowego Białej Podlaskiej. 

>>> Dodatkowa galeria zdjęć z koncertów <<<

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama