Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Od 1 lipca koniec zakazu przebywania na obszarze przygranicznym

Jak poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński, od 1 lipca br. przestanie obowiązywać zakaz przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego. Pewne ograniczenia jednak pozostaną.

„1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego. Jednocześnie wojewodowie wprowadzą zakaz przebywania w odległości 200 metrów od linii granicy państwowej” – napisał w czwartek na Twitterze szef MSWiA

Dotychczasowe rozporządzenie obowiązuje do 30 czerwca br. Do tej daty ma się zakończyć według harmonogramu budowa zapory na odcinku 186 km granicy lądowej między Polską a Białorusią.

W rozporządzeniu wskazano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do – jak napisano – eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.

 

Źródło: PAP
Zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama