Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Województwo: Nowa niebezpieczna substancja psychoaktywna zatrzymana przez KAS

- Kilogram niebezpiecznego specyfiku zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. - Przesyłkę ujawniono w Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie.- Sprawę przejęła lubelska Policja.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie codziennie odprawiają setki przesyłek międzynarodowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli zawartość paczek jest skrupulatnie kontrolowana.

W ostatnim czasie w jednej z paczek nadanej w Chinach funkcjonariusze trafili na substancję niewiadomego pochodzenia. W strunowym worku, dodatkowo opakowanym w hermetyczną folię, znajdowały się pokruszone kawałki biało-szarej krystalicznej substancji o nieregularnych kształtach i intensywnym zapachu.
Przesyłka adresowana była do odbiorcy w Kielcach. Zgodnie z dokumentacją miała się w niej znajdować oprawa oświetleniowa.

Podejrzana substancja została poddana badaniom, w wyniku których okazało się, że jest to specyfik o właściwościach psychoaktywnych. Substancja ta została ujęta w wykazie substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. Lista ta obejmuje substancje, których posiadanie, produkcja, przetwarzanie, przewóz i obrót są nielegalne.

Zgromadzoną dokumentację, wraz z ujawnionym towarem, przekazano do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama