Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Sukcesy najmłodszych siatkarek SKS „Szóstka”!

Dnia 28 maja 2022r. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa w minisiatkówce dziewcząt o Puchar KINDER Joy of Moving, które rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki”, „trójki”, „czwórki”. O dwa miejsca premiowane awansem do Wielkiego Finału rywalizowało 16 zespołów w „dwójkach”, 16 zespołów w „trójkach” i 7 zespołów w „czwórkach”. Był to bardzo pracowity i pełen emocji dzień.

Ogromny sukces naszych siatkarek „Szóstki” uczennic SP6 Biała Podlaska, Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i uczennic Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W każdej kategorii zdobyliśmy złote medale.

Startowały najlepsze zespoły wyłonione drogą Eliminacji Wojewódzkich. SKS „Szóstka” TPS reprezentowało: 5 zespołów, w „dwójkach” 2 zespoły w „trójkach” i 1 zespół w „czwórkach”. Rywalizacja rozpoczęła się od „czwórek”, nasze siatkarki w eliminacjach pokonały SP4 I Lublin, UKS Olimp I Opole Lubelskie, w półfinale wygrały z UKS Jagiellończyk Biała Podlaska, a walce o pierwsze miejsce pokonały SP7 Lublin. Nasze siatkarki wygrywając wszystkie mecze zdobyły złote medale i awansowały do Wielkiego Ogólnopolskiego Finału w Gliwicach.

Złota drużyna w „czwórkach” to: Anna Borys, Laila Świderek, Tamara Gaponiuk, Izabela Mróz, Zofia Sawicka, Julia Latoch – Dragon Wojcieszków

Po czwórkach rywalizację rozpoczęły „dwójki”. Dla naszych zawodniczek był to pierwszy na takim poziomie turniej, wcześniej uczestniczyły tylko w turniejach eliminacyjnych. Spisały się wyśmienicie niejednokrotnie musiały stoczyć bratobójczą walkę, ale i to nie przeszkodziło im zdobyć złoty medal i zająć czołowe miejsca w województwie.

I miejsce, złoty medal i awans do Wielkiego Finału w Gliwicach wywalczyły
Joanna Sawicka, Maria Korneluk
III miejsce i brązowy medal: Paulina Janicka, Michalina Pykacz
IV miejsce: Julia Dejneka, Maja Pasieka
VI miejsce: Hanna Dzyr, Aleksandra Jaroszuk

Ostatnia grupa, która rywalizowała po „dwójkach” to nasze „trójeczki”, które wzięły przykład ze swoich koleżanek i również zdobyły złoty medal, wygrywając wszystkie mecze w finale pokonując SP 4 Lublin.

I miejsce i złoty medal wywalczyły: Agata Tarasiuk, Amelia Juszczuk, Karolina Nuszkaluk, Michalina Sadowska

Uczennice SP 6 i Akademii S.O.S reprezentujące SKS „Szóstka” TPS Biała Podlaska, jako jedyne w Województwie uzyskały awans we wszystkich kategoriach wiekowych.

Jest to ogromny sukces naszego klubu i osiągane wyniki pokazują bardzo dobrą i systematyczną pracę szkoleniową z dziewczętami. Wszystkim zawodniczkom uczestniczącym w Finale Wojewódzkim gratulujemy, a reprezentantkom, które awansowały do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w Gliwicach w dniach 01-03.07.2022r życzymy powodzenia. Dziewczętom dopingowała spora grupa rodziców, którym bardzo Dziękujemy.

Trenerzy: Bożena i Grzegorz Gajewscy, Grzegorz Piszcz, Anna Świderek

materiał: SKS „Szóstka” TPS Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Grzegorz Piszcz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama