Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Festyn z Okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Studziance (film) (galeria)

29 maja w Studziance leżącej na terenie gminy Łomazy odbył się festyn rodzinny, na który zaprosiła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej oraz Dział Opieki nad Rodziną i Dzieckiem. W imprezie wzięły udział rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie Białej Podlaskiej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, a do wspólnej zabawy przyłączył się miejscowy działacz Łukasz Węda. Niebawem obszerny film z wydarzenia!

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, dzień wcześniej w Studziance odbył się festyn, na który przybyły rodziny pełniące tę formę opieki nad dziećmi. Zaproszono również członków rodzin z Ukrainy.

Uroczystego dokonania imprezy dokonali dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej Ewa Borkowska, prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk i miejscowy społecznik, organizator licznych wydarzeń i propagator aktywnej turystyki Łukasz Węda, który zachwycał strojem tatarskim. – To święto ludzi o wielkich sercach, które obchodzimy od szesnastu lat. Jest z nami prezydent Michał Litwiniuk, który jest wielkim przyjacielem dzieci, rodzin, zawsze wspiera nasze akcje promujące rodzicielstwo zastępcze – mówiła dyrektor Ewa Borkowska. – Gdyby nie rodziny zastępcze, nie byłoby tyle dobra. To co wyróżnia rodziców zastępczych to sposób pojmowania świata, myślenia i odczuwania. To jedna z najpiękniejszych życiowych misji, którą może podjąć człowiek. Daje dziecku miłość, szansę na normalne dzieciństwo, bezpieczny rozwój i lepszy start w przyszłość i sukces w życiu dorosłym. Dziękuję za codzienny trud i otwarte serce, życzę poczucia spełnienia.

Spotkanie było okazją do integracji, do wspólnego spędzenia czasu i wymiany doświadczeń. – Dziękuję za tę wolę integracji. Dziękuję za wspaniałą pracę, jaką wykonuje MOPS jako zespół fachowców metodycznie przygotowanych do wspierania, przede wszystkim rodziców zastępczych. Przygotowanych do pomocy w rozwiązywaniu zwyczajnych, towarzyszących nam w życiu problemów – podkreślił prezydent Michał Litwiniuk.

Relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Uroczyste otwarcie festynu integracyjnego <<==>> LINK

Ponad stu uczestników spotkania wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Zielawie oraz grze terenowej ukierunkowanej na poszukiwanie tatarskiego skarbu. Pokonali również tor przeszkód na Łysej Górze. – Wykorzystujemy potencjał dziedzictwa kulturowego Studzianki i regionu, nawiązujemy do historii – mówił Łukasz Węda.

Dział Opieki nad Rodziną i Dzieckiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej składa serdeczne podziękowania Patronom oraz Darczyńcom za ogromne serce, życzliwość i okazane wsparcie, które przyczyniło się do organizacji festynu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Studziance.

Sponsorzy wydarzenia:
– Dział Opieki nad Rodziną i Dzieckiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej składa serdeczne podziękowania Patronom oraz Darczyńcom za ogromne serce, życzliwość i okazane wsparcie, które przyczyniło się do organizacji festynu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Studziance.
Inicjatywę wsparli:
– REMAX Jacek Równiak, ul. Fieldorfa 26/5, 21-500 Biała Podlaska
– P.U.H. INSAT S.C. Krzysztof Ajzyk, Andrzej Prudaczuk, ul. Osiedle Sitnickie 5, 21-500 Biała Podlaska
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KOMUNALNIK Spółka z o.o. 21-500 Biała Podlaska ul. Aleja Jana Pawła II 33
– F.H.U. „ACORD” Jowita Władyczuk, ul. Terebelska 112, 21-500 Biała Podlaska
– P.W. VIKKING KTS Sp. Z o.o., Aleja Solidarności 4, 21-500 Biała Podlaska
– Wojciech Romaniuk Doradztwo i Zarządzanie, pl. Wolności 11, 21-500 Biała Podlaska
– Pan Zbigniew Szewczuk, P.H.U. „JAGA”. Al. Jana Pawła II 169, 21-500 Biała Podlaska
– Pan Eugeniusz Mazur, Prezes Zarządu „Społem” PSS w Białej Podlaskiej
– Pan Stanisław Romaniuk, Zakład Remontowo-Budowlany, aleja Jana Pawła II 100, 21-500 Biała Podlaska
– Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, Caritas Diecezji Sieleckiej
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej, Caritas Diecezji Sieleckiej
– Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, Caritas Diecezji Siedleckiej
– Zakład Karny w Białej Podlaskiej
– Pani Anna Tur, PPHU „TUR” Piekarnia, ul. Wolska 2, 21-500 Biała Podlaska

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama