Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gm. Biała Podlaska: Umowa na budowę wodociągu do Wólki Plebańskiej podpisana

Władze gminy podpisały umowę z wykonawcą, Zakładem Usługowo-Handlowym Instalacji Sanitarnych i C.O. - Jerzym Lewandowskim na budowę wodociągu do Wólki Plebańskiej i przez miejscowość. 

W ramach inwestycji powstanie wodociąg na odcinku 7,6 km z ponad 100 przyłączami do granic działek mieszkaniowych w miejscowości Wólka Plebańska. Wodociąg zostanie poprowadzony m.in. przez teren byłego lotniska w Białej Podlaskiej, co umożliwi także w przyszłości włączenie do sieci wodociągowej obiektów zarządzanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. 

 Wartość inwestycji to 2,33 mln zł. Pieniądze pochodzą w 95% z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wkład własny gminy to 5% wartości zadania.

– Myślę, że ten wodociąg był bardzo długo wyczekiwany przez mieszkańców Wólki Plebańskiej. W końcu następuje realizacja tej inwestycji. Otrzymany zastrzyk finansowy umożliwia nam realizację istotnych zadań gminy w tym wodno-kanalizacyjnych –  podkreśla wójt Wiesław Panasiuk.

 

Źródło / zdjęcie: UG w Białej Podlaskiej

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Dywersyfikacja !!! (modne słowo) Dobrze. Mam nadzieję, że nowe ujęcia wody i nowe wodociągi będą skutkować w przyszłości niższymi stawkami za wodę. Przynajmniej podobnymi jak te w Mieście. Ja wiem że gmina w dużej mierze kupuje wodę od Wod-Kan po takich samych cenach ja detaliczny odbiorca w mieście i ma na utrzymaniu swój zakład komunalny oraz przepompownie ścieków. Swoje źródła to niezależność i możliwość sterowania cenami. Taka Gmina jak nasza już dawno winna mieć swoje ujęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama