Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Nowe boisko i parking przy Akademii Piłkarskiej Podlasie oddane do użytku (film) (galeria)

10 maja odbyło się oficjalne oddanie nowego sztucznego boiska oraz parkingu w kompleksie sportowym przy ulicy Zdanowskiego w Białej Podlaskiej, gdzie funkcjonuje Akademia Piłkarska Podlasie Biała Podlaska. 

Boisko ze sztuczną nawierzchnią ma wymiary 40×40 metrów. Parking może z kolei pomieścić ponad 40 samochodów. Powstał, aby rozładować natłok aut na osiedlowych parkingach w okolicy kompleksu w czasie gdy odbywają się mecze i treningi. Inwestycje dopełniają nowe ciągi pieszo-jezdne oraz oświetlenie. 

Na wspólnej konferencji prasowej prezydent miasta Michał Litwiniuk, prezes MKS Podlasie Tomasz Buraczewski oraz były prezes Akademii Piłkarskiej TOP-54 Dariusz Magier poinformowali o finalnym efekcie ukończonych prac oraz o przyszłych planach inwestycyjnych. – Jest to jeden z etapów inwestycji w tej części miasta, najbardziej oczekiwaną jest stanica kajakowa, która tę funkcję będzie pełnić w okresie spływowym przy rzece, a przez cały rok ten budynek, będzie służył jako siedziba MKS Podlasie, szkolącej na boiskach dzieci i młodzież – wyjaśnia prezydent miasta Michał Litwiniuk. – Zwiększamy funkcjonalność, usprawniamy i wzbogacamy naszą infrastrukturę sportową, za co bardzo dziękuje zaangażowanym w te przedsięwzięcia – dodaje. 

Z konferencji dowiedzieliśmy się także o tym, że oddane boisko po zmianie zagospodarowania przestrzennego zostanie rozbudowane i powiększone do standardowych rozmiarów 70×50 m. Zmieni się również układ ciągów pieszych.  – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że infrastruktura sportowa ciągle wzbogaca się. Niebawem będziemy mieli otwarcie stadionu, gdzie nasi piłkarze z utęsknieniem i niecierpliwością oczekują tego wydarzenia. Liczymy na kolejne zmiany i działania, w tym wspomniany budynek ze stanicą, co będzie myślę wizytówką miasta – mówi prezes MKS Podlasie Tomasz Buraczewski.

Pierwszy mecz na nowym boisku został rozegrany dzień wcześniej 9 maja, był to mecz Pucharu Polski. Podlasie II Biała Podlaska pokonało Huragan Międzyrzec Podlaski 4 do 0 i to bialski zespół awansował do dalszych rozgrywek.

– Akademia Piłkarska Podlasie Biała Podlaska ma warunki do tego, żeby szkolić zawodników i żeby zajmować się dziećmi przekazanymi przez rodziców, którzy mam nadzieję docenią co dzieje się w mieście – zaznacza prezes dawnej Akademii Piłkarskiej TOP-54 Dariusz Magier

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama