Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzieci z Ortela Książęcego II odwiedziły bialskich policjantów

Wczoraj bialską komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym II. Mali goście zapoznali się z pracą i wyposażeniem do służby funkcjonariuszy. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą radiowozu czy motocykla i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło też tematów dotyczących bezpieczeństwa.

Wczoraj bialska komenda otworzyła swoje drzwi na przyjęcie niecodziennych gości. Jednostkę odwiedziły dzieci z Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym II. W trakcie spotkania policjant Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii opowiedział im o pracy w poszczególnych wydziałach. Wyjaśniał czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie funkcjonariuszy do służby czy odprawa służbowa.

Mali goście spotkali się również z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego oraz technikiem kryminalistyki, którzy przybliżyli tajniki swojej pracy. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była walizka technika kryminalistyki. Funkcjonariusz przedstawił też niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzeń.

Po tym odbył się pokaz sprzętu policyjnego w trakcie którego dzieci miały możliwość przymierzyć kaski czy kamizelki wykorzystywane przez policjantów. Miały okazję wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu oraz motocykla. Każde dziecko chętnie korzystało z tej możliwości robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie. Była również możliwość użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych co wzbudziło wiele emocji.

Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu było też doskonałą okazją by przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa. Dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama