Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzieci z Ortela Książęcego poznały pracę strażaków i policjantów (galeria)

11 maja dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz z klasy I, II i III z Ortela Książęcego pod kierunkiem Anny Gryty, Doroty Siłakiewicz , Heleny Bieleckiej oraz Bożeny Micewicz pojechali w odwiedziny do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Pan Piotr Markiewicz przywitał się ze wszystkimi dziećmi, krótko opowiedział czym się zajmuje strażak i oprowadził po różnych pomieszczeniach znajdujących się w jednostce straży pożarnej. Zaprezentował dzieciom m.in. strój, który strażacy zakładają do pożaru. Dzieci mogły zobaczyć również, jak w środku wygląda samochód strażacki i narzędzia potrzebne w pracy strażaka. Na dworze każde dziecko spróbowało, jak się leje wodę z węża strażackiego. Na koniec spotkania dzieci wręczyły wykonane przez siebie prace plastyczne o tematyce straży pożarnej oraz podarowali słodkie upominki.

Po wizycie w straży pożarnej dzieci pojechały do Komendy Miejskiej Policji . Tam Dzielnicowy przedstawił informację dzieciom na czym polega praca w Policji. Oprowadził po pomieszczeniach, gdzie pracują policjanci oraz przedstawił dzieciom pana, który pracuje jako technik kryminalista oraz policjanta od drogówki, który pokazał dzieciom motor policyjny. Na koniec dzieci również wręczyły upominki dla policjanta. Spotkanie uwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

Tekst / zdjęcia: Dorota Siłakiewicz

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama