Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piszczac: Otwarcie kompleksu sportowego przy ZPO (film) (galeria)

6 maja nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu sportowego przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Gmina może szczycić się nowoczesnym obiektem, który zapewni idealne warunku do rozwoju sportu. Inwestycja jest elementem programu rewitalizacji i świetnie wpisuje się w obecne potrzeby mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęły pokazy uczniów miejscowego Zespołu Placówek Oświatowych. Dzieci zaprezentowały układy taneczne i akrobatyczne, przedstawiły taniec flag, w którym powiewały obok siebie barwy Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej. – Sport to najlepsza droga do pokonania granic. Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadomić, aby móc je urzeczywistnić. Ujawnia nie tylko możliwości fizyczne człowieka, ale i zdolności intelektualne – mówiła dyrektor ZPO Piszczac Dorota Sierpatowska. – To wielki dzień, bardzo cieszymy się z tego kompleksu sportowego, bo jest to dla nas ogromna inwestycji. O takiej wartości inwestycji na terenie placówki dawno nie było. Nasza młodzież jest bardzo rozwinięta sportowo, ma wiele umiejętności, które pod kierunkiem swoich trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego ciągle doskonali. Stąd też i wiele osiągnięć. 

Od wielu lat uczniowie placówki są mistrzami powiatu w piłce ręcznej, zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Szkoła może się również poszczycić wicemistrzostwem wojewódzkim w biegach przełajowych. 

Więcej o wydarzeniu:
Taniec flag w ZPO w Piszczacu <<==>> LINK

Otwarcie kompleksu sportowego poprzedziło poświęcenie boisk, którego dokonał proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Piszczacu ks. Michał Oleszczuk. Symboliczne przecięcie wstęgi przez Wójta Gminy Piszczac Kamila Kożuchowskiego i jego gości pozwoliło wkroczyć wszystkim uczestnikom wydarzenia na teren nowych boisk, które w takiej formie powstały jako pierwsze na terenie całego powiatu. – Pomysł zrodził się jeszcze w poprzedniej kadencji. Kiedy pojawiły się środki z rewitalizacji obszarów zdegradowanych w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie mieliśmy pewien dylemat. Rewitalizacja mogła objąć 30 procent społeczeństwa gminy. Piszczac wpisywał się idealnie, bo jest to akurat 30 procent ogółu społeczeństwa w Gminie Piszczac. Później był drugi dylemat: co robimy? Które inwestycje, na jakie pieniądze je rozłożyć i w jakim czasie? Postanowiliśmy zrealizować inwestycje: targowisko, co było moim „konikiem”, obiekt, na którym się znajdujemy, przebudowa skweru z budową nowoczesnej fontanny i budynek starej szkoły. Dziś za te pieniądze na pewno byśmy już tego nie zrobili – zauważa wójt Kamil Kożuchowski. 

W skład kompleksu wchodzą dwa boiska wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki, bieżnia, boisko ze sztuczną murawą do piłki nożnej i kort tenisowy, a jego budowa kosztowała ponad 3.200.000 złotych. Tak duża inwestycja w sport możliwa była dzięki dofinansowaniom, jakie otrzymała Gmina Piszczac. 90 procent kwoty pochodziło z wsparcia Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego z działania „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych”. Budowa boisk zawarła się w programie rewitalizacji Gminy Piszczac, który łącznie pochłonął 9 mln złotych. 

Zakres inwestycji obejmował budowę:
– boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20×40 m o powierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem
– budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach zewnętrznych 20×60 m o nawierzchni sztucznej trawiastej w raz z wyposażeniem
– czterotorowej bieżni okólnej o dystansie 300 m z czterotorową prostą do biegów na 100 m
– kortu tenisowego
– skoczni do skoku w dal wraz z rozbiegiem o nawierzchni poliuretanowej
– skoczni do skoku wzwyż wraz z rozbiegiem o nawierzchni poliuretanowej
– koła do pchnięcia kulą
– niezbędnych dojść w postaci chodników z betonowej kostki brukowej oraz dojazdów
– ogrodzenia i oświetlenia terenu
– przyłącza kanalizacji deszczowej montażu monitoringu, systemu nagłośnienia
– montażu koszy, ławek
Koszt całej inwestycji to 3.175.398 zł.

Z obiektu korzystają nie tylko uczniowie szkoły, ale też członkowie klubu Lutnia i wszyscy chętni mieszkańcy. – Aby być wójtem, nie należy tylko myśleć o sobie. Słucham głosu społeczeństwa – podsumowuje wójt Kamil Kożuchowski.

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama