Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Policyjne stoisko podczas obchodów Święta 34 Pułku Piechoty

Wczoraj bialscy policjanci uczestniczyli w Miejskich Obchodach Święta 34 Pułku Piechoty. Poza udziałem w uroczystościach pod pomnikiem Pułku, policjanci przygotowali swoje stoisko na pikniku służb mundurowych. Można tam było obejrzeć sprzęt i umundurowanie funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się szczegółów na temat przyjęcia do służby w naszej formacji.

Wczoraj bialscy policjanci uczestniczyli w Miejskich Obchodach Święta 34 Pułku Piechoty, który przed laty, stacjonował w naszym mieście i bardzo się zasłużył dla jego rozwoju. W tegorocznych uroczystościach organizowanych przez Urząd Miasta oraz Bialskie Centrum Kultury, policjantów reprezentował Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, insp. Wojciech Czapla.

Komenda wystawiła także poczet sztandarowy. Policjanci bialskiej jednostki jak zwykle zabezpieczali imprezę. Aktywnie uczestniczyli również w zorganizowanym z okazji tego święta pikniku służb mundurowych.

Na przygotowanym przez funkcjonariuszy stoisku można było obejrzeć m.in.: sprzęt taktyczny, a także broń którą na co dzień posługują się bialscy stróże prawa. Funkcjonariuszki odpowiadał chętnym na wszystkie pytania dotyczące „gadżetów” przygotowanych na stoisku. Najmłodsi uczestnicy pikniku chętnie wsiadali też za kierownicę radiowozu, by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Często czekając cierpliwie w tworzącej się kolejce.

Policjantki chętnie odpowiadały też na pytania dotyczące zasad doboru do służby i warunkach jakie należy spełnić, by w przyszłości zasilić szeregi naszej formacji. Jak co roku policyjne stoisko cieszyło się zainteresowaniem, a uczestnicy imprezy chętnie do niego powracali.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama