Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Starostwie podsumowano akcję „Sprzątamy las wokół nas” (film)

6 maja w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie akcji "Sprzątamy las wokół nas". Starosta Bialski Mariusz Filipiuk złożył podziękowania kołom łowieckim i nadleśnictwom za zaangażowanie we wspólną inicjatywę, której efektem są czyste lasy i tereny przyleśne.

Głównym inicjatorem przedsięwzięcia byli myśliwi z Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego KŁ nr 18 Ponowa. Akcję objęli patronatem Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Starosta Łosicki Janusz Kobyliński i Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a wzięło w niej udział pięć nadleśnictw: Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Chotyłów, Sarnaki i Radzyń Podlaski.

Wspólnie sprzątało lasy i ich obrzeża 25 kół łowieckich: KŁ nr 12 Ogar w Białej Podlaskiej, KŁ nr 63 Dąbrowa w Białej Podlaskiej, KŁ nr 16 Ostęp w Warszawie, KŁ nr 101 Nemrod w Warszawie, KŁ nr 18 Ponowa – Bialskie Towarzystwo Łowieckie w Białej Podlaskiej, KŁ nr 127 Łoś w Białej Podlaskiej, KŁ Żerań w Warszawie, KŁ nr 15 Ostoja w Białej Podlaskiej, KŁ nr 313 Sokół w Warszawie, KŁ nr 17 Słonka w Międzyrzecu Podlaskim, KŁ nr 21 Jeleń w Radzyniu Podlaskim, KŁ nr 79 Knieja w Radzyniu Podlaskim, KŁ nr 10 Borki w Olszewnicy, KŁ nr 51 Szarak w Wisznicach, KŁ nr 89 Siemień w Lublinie, KŁ nr 149 Wiarus w Lublinie, KŁ nr 2 Cyranka w Łosicach, , KŁ nr 79 Wola Warszawa w Rudniku, KŁ Oświata w Warszawie, KŁ nr 1 Basior w Łosicach, KŁ nr 22 Darz Bór, KŁ nr 26 Hubertus Międzyrzec, KŁ Otwock w Warszawie, KŁ Hubert Siedlce oraz KŁ nr 104 Akteon w Warszawie.

To 434 osoby zaangażowane we wspólny czyn na terenie 28 obwodów, który zakończył się w tym roku wynikiem 22 przyczep ciągnikowych wyładowanych po brzegi 323 workami śmieci, każdy o pojemności 120 litrów. Akcją objęto kilkadziesiąt tysięcy hektarów lasu.

Więcej o akcji:
Powiat: Myśliwi posprzątali las (film) (galeria) <<==>> LINK

6 maja w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań kołom łowieckim i myśliwym za udział w akcji. – Odzew ze strony myśliwych, pracowników Lasów Państwowych i mieszkańców naszych powiatów był ogromny. Chcę państwu podziękować za aktywny udział. Nie wyobrażałem sobie, że to aż tak ogromne ilości udało się z lasów i innych miejsc usunąć. Myślę, że tego typu akcje są bardzo dobrym sygnałem do tego, żeby uświadamiać ludzi, że tak robić nie należy. Bo przecież chodząc do lasu i patrząc na piękno przyrody chcielibyśmy się nią cieszyć, a nie mijać góry śmieci – mówił Starosta Bialski Mariusz Filipiuk.

Włodarz złożył podziękowania na ręce nowego łowczego okręgowego, podkreślając aktywny udział i zaangażowanie myśliwych w skutecznie przeprowadzoną akcję. – To ma wymierny skutek, ponieważ w tej akcji, oprócz myśliwych, uczestniczyły ich rodziny, również uczniowie szkół – zaznaczył łowczy okręgowy Sebastian Santus.

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Polski Związek Łowiecki
zdjęcia: Radio Biper
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama