Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Podczas sprzedaży internetowej straciła ponad 4 tysiące złotych

Oszuści internetowi cały czas atakują. Ostatnio przekonała się o tym mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, która na jednym portali wystawiła do sprzedaży drewno. Kobieta otrzymała link, łudząco przypominający stronę firmy kurierskiej. Wykonane operacje pozwoliły sprawcy wypłatę z jej konta równowartości ponad 4 tysięcy złotych. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line.

Do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka miasta, która podczas sprzedaży internetowej padła ofiarą oszustów. Na jednym z portali kobieta wystawiła ogłoszenie o sprzedaży drewna. Początkowo telefonicznie skontaktowała się z nią osoba rzekomo zainteresowana zakupem. Po uzgodnieniu szczegółów pokrzywdzona otrzymała od sprawcy link, łudząco przypominający stronę internetową firmy kurierskiej. Jego aktualizacja i zalogowanie się na własne konto bankowe umożliwiło oszustowi wypłatę gotówki z konta pokrzywdzonej. Sprawca wypłacił równowartość ponad 4 tysięcy złotych.

Po tym zablokował połączenia telefoniczne od pokrzywdzonej. Kiedy kobieta zorientowała się, że została oszukana sprawę zgłosiła na Policję. Teraz oszusta szukają międzyrzeccy funkcjonariusze.

Apelujemy o ostrożność w Internecie. Ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także podawać danych dotyczących haseł do karty, kodów i loginu do bankowości internetowej. Oszust posiadając je może pozbawić nas wszystkich środków finansowych.

Dokładnie czytajmy również regulamin portalu, na którym umieszczamy ofertę. Są tam informacje między innymi na temat form zapłaty za towar. Jeśli osoba zainteresowana kupnem towaru będzie żądała innych danych niż te, o których pisze regulamin to nie przekazujmy ich. Prawdopodobnie jest to oszustwo.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama