Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Woskrzenice Duże: Dzień Ziemi

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych uczcili święto Ziemi w bardzo ciekawy sposób. 22 kwietnia część młodzieży pojechała do Krainy Rumianku, razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym II, aby poznać pracę dawnych mieszkańców tych terenów. W ramach warsztatów ,,Od ziarna do chleba” zobaczyli jak rolnicy przygotowywali zboże do uzyskania mąki, wyrabiali ciasto, formowali rogaliki i oczywiście po upieczeniu konsumowali je.

Kolejnym warsztatem było wykonywanie kolorowych, pachnących mydełek glicerynowych. Dzieci dowiedziały się również co nieco o historii mydła i jego rodzajach- czym myto się dawniej. Każdy uczestnik zrobione przez siebie mydełka pięknie zapakował i zabrał do domu.

Dużą radość sprawiło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na placu zabaw.

Dalszym ciągiem świętowania było wtorkowe spotkanie z Komendantem Wojewódzkim Straży Ochrony Przyrody w Polsce na województwo lubelskie Generałem Straży panem Markiem Chwedaczukiem. Pan generał podzielił się z dziećmi informacjami na temat swojej pracy, tym czym zajmuje się Straż Ochrony Przyrody i zachęcał uczniów klas starszych do włączenia się do współpracy ze Stowarzyszeniem jako grupa młodzieżowa. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: z przedszkolakami i uczniami klas starszych. Kolejną inicjatywą był konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski na plakat i hasło promujące ochronę naszej planety. Każda klasa przygotowała ciekawe prace, które zdobiły sale lekcyjne.

Uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach w Bibliotece Gminnej w Woskrzenicach Dużych dotyczących dbania o naszą planetę. Cała społeczność szkolna jest eko. Chcemy, żeby nasza planeta służyła nam wszystkim i naszym kolejnym pokoleniom jak najdłużej.

materiał: Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama