Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wiski: Zawody o puchar Konstytucji 3 Maja (film)

Jednym z elementów Gminnych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tucznej były "Zawody o puchar Konstytucji 3 Maja", które odbyły się 3 maja na strzelnicy w Wiskach.

Spotkanie odbyło się na strzelnicy zlokalizowanej na posesji państwa Ponomarczuk w Wiskach. Chętni strzelali, a na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami. Organizacją imprezy zajęły się członkinie miejscowego koła gospodyń.

Nasze koło powstało 19 marca tego roku. Do tej pory każdy był dla siebie. Uznałyśmy, że trzeba się zintegrować, spotykać. Decyzja zapadła 8 marca w Dniu Kobiet. Mamy już statut, działamy i mamy dużo pomysłów – wyjaśnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Wiskowianki” w Wiskach Dorota Hołownia. Jak przyznaje, jednym z celów KGW jest wypromowanie miejsca, w którym odbyło się majówkowe spotkanie. 

Na strzelnicę przybyły całe rodziny i każdy znalazł coś dla siebie, zwłaszcza że pogoda sprzyjała i słoneczny dzień skłonił wiele osób do wyjścia z domu.

Wśród przybyłych znalazła się również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tucznej Alina Lipka. – W Tucznej mieliśmy dziś uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny, złożyliśmy też kwiaty przy pomnikach upamiętniających patriotyzm. W Mazanówce strażacy przygotowali pokaz zręcznościowy, w Choroszczynce dziewczyny pojechały na patriotyczny rajd rowerowy. Wólka Zabłocka ma wieczór poezji, a Bokinka Królewska quiz o konstytucji. A tu jest patriotyczne strzelanie i piknik mieszkańców miejscowości Wiski – przybliżyła gminny program obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Każde z wydarzeń spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. – Ludzie chyba mają już potrzebę wyjścia z domu. Ogłosiliśmy, że jest 3 Maja, a wszyscy odpowiedzieli na apel. My tylko pomagamy, bo oni sami się organizują, sami wymyślają i są na tych wszystkich uroczystościach, które wymyślą – dzieli się spostrzeżeniami Alina Lipka.

W Zawodach o Puchar Konstytucji 3 Maja nagrody wywalczyli:

I miejsce Tomasz Tarkowski – 172 punkty
II miejsce Ewa Jarocka i Rafał Rudzki – 158 punktów
III miejsce – Adam Tarkowski – 150 punktów

 

materiał: Radio Biper Gmina Tuczna
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama