Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Policjantki bialskiej grupy SPEED zatrzymały kolejnych kierowców „ze zbyt ciężką nogą”

Niemal 2 promile alkoholu miał w organizmie 28-letni obywatel Białorusi, który w takim stanie podróżował krajową dwójką. Mężczyzna wpadł na przekroczeniu dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości o 76 kilometrów. Tego dnia policjantki bialskiej grupy SPEED zatrzymały jeszcze dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na krajowej dwójce w miejscowości Zalesie. Około godziny 18.30 policjantki bialskiej grupy SPEED zauważyły kierowcę samochodu osobowego marki Ford, który znacznie przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Kierowca jechał 126 km/h przekraczając tę dozwoloną o 76 kilometrów.

Za kierownicą forda siedział 29-letni obywatel Białorusi. Szybko okazało się, że powód kontroli nie jest jedynym przewinieniem na koncie mężczyzny. Był on bowiem pijany. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. W takim stanie przewoził pasażerów, którzy również znajdowali się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo w trakcie kontroli 29-latek nie posiadał prawa jazdy.

Tego dnia policjantki zatrzymały jeszcze dwóch kierowców „ze zbyt ciężką nogą”, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość o ponad 50 km/h. Przed godziną 16.00 kierowcę BMW, 27-letniego obywatela Białorusi, który jechał z prędkością 113 km/h, natomiast godzinę później 34-latka podróżującego volkswagenem. W ostatnim przypadku Białorusin przekroczył dozwoloną prędkość o 51 kilometrów. Do tych zdarzeń doszło również w miejscowości Zalesie.

Wobec 29-latka została sporządzona dokumentacja procesowa, natomiast pozostali dwaj kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami w kwocie kolejno 2 tysięcy oraz 1,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama