Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kodeń: Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja (film) (galeria)

3 maja mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja w Kodniu. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Odzyskania Niepodległości.

Zgromadzonych na uroczystości powitał dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu Jacek Malarski. – Zgromadziliśmy się po to, by oddać cześć twórcom majowej Konstytucji. Na chwilę przenieśliśmy się w naszych wspomnieniach ponad 200 lat wstecz. Polska jest w znacznie innej sytuacji niż dzisiaj, otoczona przez wrogich sąsiadów, znacznie silniejszych, który w 1732 r. zawarli sojusz „trzech czarnych orłów”, a 40 lat później dokonali pierwszego rozbioru – przypomniał Jacek Malarski przedstawiając pokrótce historię Polski dążącej do odzyskania niepodległości. – Konstytucja stała się testamentem, który pozwolił nam przetrwać rozbiory, ponieważ nauczył obywatelskości, myślenia o państwie, jako o powinności. 

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe ZPO w Kodniu i straży pożarnej, funkcjonariusze Straży Pożarnej, Policji i Wojska Obrony Terytorialnej. – Dziękuję wszystkim, którzy dzień wolny od pracy poświęcili, by być z nami. To jest przykład, że zależy nam na dobru Ojczyzny – podkreślił Wójt Gminy Kodeń Jerzy Troć

Uroczystość uświetnił występ lokalnej młodzieży. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama