Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Małaszewicze: Bal Ósmoklasisty – z refleksją

W sobotni wieczór – 23 kwietnia, najstarsi uczniowie Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach wraz z rodzicami oraz zaproszonymi nauczycielami przedszkola i szkoły podstawowej spotkali się na Balu Ósmoklasisty. Nie zabrakło pięknych dekoracji, wspaniałych strojów i podniosłego nastroju, który sprawił, że ten wieczór był naprawdę wyjątkowy.

Przyszli absolwenci rozpoczęli zabawę tradycyjnym polonezem, do którego przygotowała młodzież p. Dorota Tarkowska – nauczyciel wychowania fizycznego. Wszystkich uczestników balu powitała Katarzyna Krawczyk – dyrektor Zespołu Szkół, która skierowała wyrazy wdzięczności w kierunku nauczycieli i rodziców. Zwracając się do młodzieży przytoczyła słowa Eleanor Roosevelt: „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”, życząc pomyślności i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wyznaczonego celu. Wiele ciepłych słów popłynęło w stronę dyrekcji, nauczycieli i uczniów od przedstawiciela rodziców – p. Olgi Cygan. Bal był okazją do przekazania przez uczniów z ostatniego rocznika podziękowań wychowawcom i dyrekcji szkoły – były kwiaty i słodki upominek. Rodzice ósmoklasistów zadbali o poczęstunek i niepowtarzalną atmosferę, tak, aby ich pociechy na długo zapamiętały ten wyjątkowo udany bal. Wszyscy uczestnicy uroczystości dali się ponieść dobrej zabawie. Przebojowa muzyka DJ Sebastiana z godziny na godzinę porywała do tańca coraz szersze grono uczestników. W trakcie krótkich przerw tanecznych uczniowie chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć przy fotolustrze. Ogromne zaangażowanie rodziców, wychowawców klas VIII – p. Anny Wołosiuk i p. Elżbiety Suszczyńskiej oraz uczniów w organizację uroczystości sprawiły, że wieczór był niezwykle udany – wspaniała zabawa taneczna skończyła się po północy.

Komentarz:
Przygotowania do uroczystości, a także sam bal był okazją do integracji, rozwijania umiejętności współpracy i współdziałania. Warto dodać, że z zaproszenia na bal skorzystał uczeń z Ukrainy, który od 21 marca uczęszcza do klasy ósmej naszej szkoły. Na podkreślenie zasługuje dojrzałość naszych uczniów, którzy na co dzień bardzo wspierają nowego kolegę. Cieszy nas, że Oleksii wraz z nimi zdecydował się zatańczyć poloneza – kroki opanował perfekcyjnie, a na parkiecie wykazał się ogromnym wyczuciem rytmu. Doskonale czuł się w towarzystwie swoich rówieśników, ale jak wiadomo – muzyka jest „językiem dusz”. Wszystkim naszym uczniom życzę, aby tanecznym krokiem przebrnęli przez czekające je niebawem egzaminy i wielu kolejnych, tak pięknych chwil.

 

tekst i zdjęcia: Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama