Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Eksperymenty z książką w ramach XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 18 maja 2022
, godz. 17:00
Przed nami XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej ph. „Poeksperymentuj z książką"! Będzie wystrzałowo, naukowo i książkowo. W tym roku Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Barwna" oraz Multicentrum zapraszają wszystkich do wspólnej, rodzinnej zabawy.

To właśnie książka popularnonaukowa stanie się bohaterką tegorocznej edycji wydarzenia objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka. Czekać na nas będzie dużo atrakcji w tym: spotkania autorskie, fascynujące eksperymenty oraz wiele ciekawych doświadczeń naukowych, które pozwolą pokochać przedmioty ścisłe. Udowodnimy, że książka jest świetną i ciekawą formą zdobywania wiedzy.

Naszą podróż po świecie nauki rozpoczniemy spotkaniem z Wojciechem Mikołuszko pt. „Eksperymentuj! Baw się i ucz! Nasz gość jest dziennikarzem i przyrodnikiem. Absolwentem dwóch warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego (biologia, geologia i paleontologia) oraz Szkoły Reportażu Collegium Civitas. Wojciech Mikołuszko jest autorem lub współautorem książek dla dzieci „Tato, a dlaczego?”, „Tato, a po co?”, „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”…. Spotkanie z Panem Wojciechem odbędzie się 18 maja br. o godzinie 17:00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Barwna”.

20 maja o godzinie 18:00 w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów podniebne ciekawostki przedstawi nam Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Karol Wójcicki jest twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage’u: „Z głową w gwiazdach”. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008 – 2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Karol Wójcicki jest laureatem nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

25 maja w bibliotece gościć będziemy dr Magdalenę Osial – chemika, naukowca, absolwentkę i pracownika Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Magdalena jest autorką książki „Manufaktura Naukowców, czyli Laboratorium Ślimaka Madzika”. Popularyzatorką nauk ścisłych wśród dzieci i seniorów. Podczas spotkania skupimy się na energii z natury oraz zaprezentujemy dorobek książkowy autorki i udowodnimy, że dzieci też mogą zostać naukowcami!

XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej zakończymy wielkim piknikiem naukowym (27 maja), podczas którego nasi goście specjalni z Laboratorium Pana Korka zagwarantują nam świetną zabawę z nauką w roli głównej. Pokaz eksperymentów oraz ciekawych doświadczeń sprawi, że na twarzach wszystkich pojawi się uśmiech i ciekawość odkrywcy.

Laboratorium Pana Korka – to zespół naukowców, dla których nauka jest pasją – fizyk, konstruktor, chemik, biolog, pedagog, biotechnolodzy i inżynierowie. Wszyscy posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Nad merytoryczną stroną doświadczeń, pokazów i warsztatów czuwa mgr inż. Michał Szydłowski. Bezpieczeństwo konstruowanych i wykorzystywanych machin, przyrządów oraz urządzeń gwarantuje mgr inż. Jakub Szuta.

***

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultur i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło / plakat: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama