Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Przyłącz się do akcji Ratuj! i pomóż ochronić bezdomne zwierzęta z Białej Podlaskiej przed kleszczami

Babeszjoza, borelioza, anaplazmoza, erlichioza, bartoneloza – jeśli te słowa brzmią dla ciebie obco, to jesteś szczęściarzem. Są to bowiem nazwy chorób, które u psów i kotów wywołują kleszcze. Niebezpieczeństwo dotyczy zarówno naszych domowych pupili, jak i zwierzaków przebywających w schroniskach.

. Teraz każdy z nas może pomóc chronić także bezdomniaki przed tymi niebezpiecznymi pasożytami – i to nie wychodząc z domu. W jaki sposób? Na przykład włączając się w kolejną edycję internetowej zbiórki pod hasłem Ratuj! na platformie www.dlaSchroniska.pl. W ten sposób wesprzeć można prozwierzęce organizacje z całej Polski, w tym też Stowarzyszenie „Azyl” z Białej Podlaskiej, ale i bezdomniaki z Ukrainy.

W tym roku akcja Ratuj! odbywa się na www.dlaSchroniska.pl już po raz siódmy. Na przestrzeni ostatnich lat dzięki tej organizowanej przez Ogólnopolską Fundację NaszeZoo.pl inicjatywie internauci ufundowali zwierzakom ze schronisk tysiące obroży i specjalistycznych preparatów pomagających zabezpieczyć je przed kleszczami. – Dary, które w ten sposób do nas dotarły w poprzednich latach, były dla nas ogromnym wsparciem. Mamy nadzieję, że i w tym roku będziemy mogli liczyć na dobre serca internautów – mówi Paulina Zarębska, wolontariuszka z Azylu w Białej Podlaskiej.

Warto mieć na uwadze, że zwierzęta przebywające w schroniskach są na konsekwencje ukąszeń przez kleszcze narażone jeszcze bardziej, ponieważ ich opiekunowie nie mają aż tyle czasu, by po każdym spacerze dokładnie sprawdzić ich sierść. Profilaktyka jest więc tutaj niezwykle ważna – także dlatego, że jest wielokrotnie tańsza niż leczenie zwierzęcia, u którego rozwinęła się jedna z odkleszczowych chorób.

W jaki sposób w akcję Ratuj! można się włączyć? Wystarczy dostęp do internetu i choćby 10 zł, które chcemy i możemy przeznaczyć na rzecz bezdomnych zwierzaków. Najpierw wchodzimy na stronę internetową www.dlaSchroniska.pl i klikamy w widoczny na niej baner akcji Ratuj!, a następnie wybieramy schronisko lub prozwierzęcą fundację, której chcemy pomóc – każdy z nas może bowiem sam zdecydować, który podmiot chce wesprzeć (w akcji udział bierze ich ponad 40)! W kolejnym kroku możemy wybrać konkretny produkt albo produkty (do wyboru są przeciwkleszczowe obroże i krople w różnych wariantach), jakie chcemy danej placówce i jej czworonożnym podopiecznym ufundować. – Można też zdecydować się na zakup cegiełki (o wartości 10 lub 25 zł) – zebrana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup produktów zabezpieczających zwierzaki przed kleszczami – dodaje Magdalena Jankowska z Fundacji NaszeZoo.pl, która koordynuje akcję Ratuj! Następnie wystarczy już tylko sfinalizować transakcję – całość wygląda tak, jakbyśmy robili zakupy w sklepie internetowym. Wybrane przez nas produkty zostaną przesłane bezpośrednio do wskazanego schroniska lub fundacji.

W tym roku w ramach akcji Ratuj! będzie można też wesprzeć bezdomne zwierzęta z ogarniętej wojną Ukrainy. – Mając na uwadze aktualną sytuację u naszych wschodnich sąsiadów, postanowiliśmy na naszej platformie dodać też profil „Bezdomniaki z Ukrainy” – dzięki temu internauci będą mogli ufundować dary, które przekażemy na rzecz organizacji zajmujących się czworonogami z tego kraju – mówi Magdalena Jankowska z Fundacji NaszeZoo.pl.

Akcja Ratuj! potrwa na platformie www.dlaSchroniska.pl do 31.05.2022.


materiał: www.dlaSchroniska.pl
tekst i grafika: Krystyna Marcinkowska www.dlaSchroniska.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama