Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Uderzył w auto, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych na ulicy Łomaskiej

Wczoraj rano na ulicy Łomaskiej w Białej Podlaskiej 42-latek kierujący volkswagenem najechał na tył renaulta, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zdarzenia renault potrącił pieszą. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się groźne, a zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja. Sprawca ukarany został mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 9.00 na ulicy Łomaskiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen T4, 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej najechał na tył osobowego renaulta. W chwili zdarzenia kierująca clio 36-letnia mieszkanka gminy Sławatycze zatrzymała się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszej.

W wyniku uderzenia renault wjechał na przejście, gdzie potrącił przechodzącą nim 71-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Za popełnione wykroczenie 42-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a także 6 punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo na nie wchodzącemu.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama